W tym wnętrzu postawiono przede wszystkim na kontrastujące ze sobą czarno-białe dodatki w postaci poduszek i obrazów. Niecodziennym i najbardziej efektownym elementem wystroju jest drewniana skrzynia użyta jako stolik do kawy. Dodatkowo, pomieszczenie wzbogaca fotel oraz lampa, zaczerpnięte ze stylu industrialnego.
Ciemne meble mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie oraz sprawić, że wnętrze stanie się przytłaczające. Ogromnym atutem mieszkania jest więc duże okno balkonowe. Dodatkowo, lokal znajduje się na dziewiątym piętrze, co daje niesamowite walory widokowe na okolicę.
Nieodłącznym elementem stylu kolonialnego są orientalne dodatki. Najczęściej są to pamiątki z podróży, figurki czy posążki. Ciekawym rozwiązaniem, które nada wnętrzom charakteru jest wykorzystanie wiklinowych i bambusowych koszyków na drobiazgi.
Właściciel mieszkania chcąc podkreślić niezwykłość wystroju, po raz kolejny sięgnął po element stylu industrialnego. Lampa nie tylko rozświetla pomieszczenie, ale również spełnia funkcję dekoracyjną. Jasny, masywny stół doskonale komponuje się z białymi obiciami krzeseł, a zabudowa kuchenna idealnie dopełnia kolorystyczną kompozycję.
W sypialni pierwsze skrzypce bez wątpienia odgrywa tapeta w kratę, dzięki której wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Duża ilość poduszek sprawia, że pokój staje się przytulny, a zabudowana szafa jest doskonałym sposobem na organizację miejsca w małych pomieszczeniach.
Dziecięcy pokój, jak całość mieszkania, utrzymany jest w naturalnych, beżowo-brązowych barwach, przełamanych śnieżną bielą. Mimo ciemnych mebli, pomieszczenie jest jasne i przytulne. Oryginalnym i rzucającym się w oczy elementem jest tapeta z motywem butów.
Łazienkę charakteryzuje przede wszystkim prostota. Każdy szczegół dobrany i zaplanowany jest z największą precyzją. Po raz kolejny meble z ciemnego drewna zestawione zostały z naturalnymi odcieniami beżu i brązu.