Mieszkania na sprzedaż: Łódź

Znaleziono 2 172 ogłoszenia Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Pomocne linki
  • Dzielnice
  • Osiedla
  • Ulice
  • Inne
Jak skutecznie
i szybko sprzedać
nieruchomość
Otrzymaj poradnik
Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom
Pomocne linki
  • Dzielnice
  • Osiedla
  • Ulice
  • Inne
Jak skutecznie
i szybko sprzedać
nieruchomość
Otrzymaj poradnik

budynki

Mieszkanie na sprzedaż w Łodzi

Łódź jest szóstym pod względem powierzchni (po Gdańsku, Warszawie, Gdyni, Krakowie i Szczecinie) oraz czwartym pod względem liczby ludności (po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu) miastem w Polsce. Do 1989 roku w mieście prężnie rozwijał się przemysł włókienniczy. Do tej pory stolica województwa łódzkiego jest ośrodkiem kulturalnym, filmowym i przemysłowym oraz akademickim - działa tutaj aż sześć uczelni publicznych oraz 22 uczelnie prywatne. W 2023 roku w Łodzi oddano do użytkowania 4042 nowe lokale mieszkalne. Jest to spadek w porównaniu do lat wcześniejszych, co odzwierciedla ogólną tendencję na rynku nieruchomości w Polsce. Liczba nowych mieszkań w Łodzi wciąż rośnie, ale tempo tego wzrostu zwalnia. Firmy nie mogą narzekać na brak zainteresowania kupnem nieruchomości, co tak jak w całej Polsce przekłada się na wzrost cen mieszkań. Wzrost cen mieszkań na rynku pierwotnym wyniósł 44%, a na rynku wtórnym nawet 50% w ciągu ostatnich pięciu lat

miasto

Dzielnice w Łodzi - oficjalnie ich nie ma, nadal jednak funkcjonują w świadomości mieszkańców

Pod względem administracyjnym Łódź jest jednolitą gminą miejską na prawach powiatu. Oznacza to, że w Łodzi nie ma dzielnic, dzięki czemu każdy mieszkaniec Łodzi może zgłosić się do dowolnego urzędu, by załatwić potrzebne mu sprawy. Podział na pięć dzielnic administracyjnych funkcjonował do 2012 roku, chociaż mieszkańcy Łodzi w potocznym języku nadal stosują rozgraniczenie na: Bałuty, Polesie, Śródmieście, Widzew i Górną. Według danych Głównego Urzędu statystycznego największą powierzchnię miały Widzew, Bałuty i Górna. Z kolei największa liczba mieszkańców zamieszkuje dawne dzielnice Śródmieście, Polesie i Bałuty. Na terenie Łodzi funkcjonuje 36 osiedli administracyjnych, które pełnią funkcję pomocniczą dla gminy. Jednostki te kierowane są przez radę oraz zarząd osiedla. Lista osiedli wyszczególniona w ramach granic dawnych dzielnic prezentuje się następująco: Bałuty (Bałuty-Centrum, Doły, Bałuty Zachodnie, Julianów-Marysin-Rogi, Łagiewniki, Radogoszcz, Teofilów-Wielkopolska, Osiedle Wzniesień Łódzkich), Górna (Chojny, Chojny-Dąbrowa, Górniak, Nad Nerem, Piastów-Kurak, Rokicie, Ruda, Wiskitno), Polesie (Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego, Karolew-Retkinia Wschód, Koziny, Lulinek-Pienista, Retkinia Zachód-Smulsko, Stare Polesie, Zdrowie-Mania, Złotno), Śródmieście (Śródmieście-Wschód, Osiedle Katedralna), Widzew (Andrzejów, Dolina Łódki, Mileszki, Nowosolna, Olechów-Janów, Stary Widzew, Stoki, Widzew-Wschód, Zarzew, Osiedle nr 33).

Gdzie najlepiej kupić lub wynająć mieszkanie w Łodzi?

Na starym podziale Łodzi bazuje także badanie przeprowadzone przez strony nieruchomościowe i PBS na temat najbardziej atrakcyjnych łódzkich dzielnic. W badaniu widać, że najwyższe wyniki otrzymały Widzew, Polesie i Bałuty, które zamieniają się miejscami na podium w większości kategoriach. Widzew jest regionem ocenionym najwyżej za: bezpieczeństwo i sąsiadów. Polesie polecane jest za zieleń, czystość, zadbaną okolice i jako “dzielnica” idealna dla rodzin z dziećmi. Z kolei Bałuty zwyciężyły w kategoriach cen i wygodnych zakupów. Pozostałe dwie dzielnice docenione zostały za czas wolny i rozrywkę (Śródmieście) oraz wygodne zakupy (Górna - drugie miejsce). Najlepszy wynik ogólny otrzymało Polesie, później Bałuty oraz Widzew. Najmniej polecaną dzielnicą przez mieszkańców Łodzi jest Górna. Spośród przebadanych w ankiecie dziesięciu największych miast w Polsce, Łódź osiągnęła najniższy wynik dotyczący tego, czy region ten jest polecany przez mieszkańców miasta. Najbardziej polecanym miastem (przez samych mieszkańców) w dotychczasowym rankingu jest Warszawa, Gdańsk oraz Lublin. Gorszy wynik Łodzi związany jest ze skutkami transformacji ustrojowej, z którymi to miasto nadal się zmaga. Coraz większa liczba inwestycji przynosi jednak skutek w postaci wzrostu poziomu zadowolenia mieszkańców Łodzi. W latach 2019-2023 poziom zadowolenia mieszkańców Łodzi z mieszkania w mieście wzrósł znacząco. W 2019 roku wynosił on 27%, natomiast w 2023 roku osiągnął 62% Wiemy, które obszary Łodzi są najbardziej polecane przez mieszkańców, jednak jak prezentują się ceny mieszkań w tym mieście?

tereny zielone
lokalizacja

Ile kosztuje metr mieszkania w Łodzi?

Łódzki Ośrodek Geodezji zbadał m.in. kryteria, jakimi kierują się mieszkańcy miasta poszukując lokalu do wynajmu lub zakupu. Wynajmujący kierują się przede wszystkim liczbą pokoi, lokalizacją, stanem technicznym, wyposażeniem i ceną. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe oraz kawalerki. Lokale pod wynajem w aż 92 procentach były w bardzo dobrym stanie technicznym umożliwiającym niemal natychmiastowe wprowadzenie się do nieruchomości. 95 procent mieszkań pod wynajem jest w pełni umeblowanych, a część posiada dodatkowe udogodnienia jak wykupione miejsce garażowe czy klimatyzację. Od 2019 do 2023 roku ceny najmu mieszkań w Łodzi znacząco wzrosły. Średni czynsz za wynajem kawalerki w 2024 roku wynosił około 1600 złotych miesięcznie. W 2023 roku ceny najmu w różnych dzielnicach Łodzi prezentują się następująco:

  • Teofilów: 1829 zł/miesiąc
  • Chojny-Dąbrowa: 1980 zł/miesiąc
  • Górna: 2029 zł/miesiąc
  • Radogoszcz: 2165 zł/miesiąc
  • Widzew: 2183 zł/miesiąc
  • Bałuty: 2239 zł/miesiąc
  • Polesie i Retkinia: 2251 zł/miesiąc
  • Śródmieście: 2378 zł/miesiąc

Wynajem mieszkań w Łodzi:

  • Kawalerka: 1500-1700 zł/miesiąc
  • Mieszkanie dwupokojowe: 2000-2200 zł/miesiąc
  • Mieszkanie trzypokojowe: 3000-3200 zł/miesiąc
  • Mieszkanie czteropokojowe: 4000-4200 zł/miesiąc

Wynika z tego, że ceny najmu wzrosły od 2019 roku średnio o 67% do 118%, w zależności od dzielnicy. Najbardziej podrożały mieszkania w Śródmieściu, gdzie cena wzrosła prawie dwukrotnie. Wzrost ten jest częścią ogólnego trendu wzrostu cen nieruchomości w Polsce w ostatnich latach. Mimo wzrostu cen Łódź i Bydgoszcz są najtańszymi rynkami najmu w Polsce. Według danych z 2024 roku średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Łodzi wynosi już około 8000 złotych. Statystycznie najdroższe mieszkania sprzedawane są w dawnej dzielnicy Widzew i Śródmieście. Tam za 1 m2 mieszkania trzeba zapłacić kolejno 9500 i 9200 złotych. Wysokich cen należy spodziewać się także szukając mieszkania na Polesiu - tu za jeden metr kwadratowy zapłacimy 8800 złotych. Mniej kosztować nas będą mieszkania w Górnej (8500 zł za 1 m2) czy Bałutach (8300 zł za 1 m2). Podane ceny obliczone zostały na podstawie metody AVM i analizy setek tysięcy ogłoszeń zamieszczanych przez firmy nieruchomościowe oraz osoby prywatne. Z kolei Puls Biznesu oszacował średnią kwotę za jeden metr kwadratowy mieszkania w zależności od powierzchni wymarzonej nieruchomości. Ceny te różnią się od poprzednich danych, ponieważ obejmują wartości z pierwszego kwartału 2019 roku, a tendencja cen jest wzrostowa.

Średnie ceny mieszkań w różnych dzielnicach Łodzi:

  • Widzew: 9500 zł/m2
  • Śródmieście: 9200 zł/m2
  • Polesie: 8800 zł/m2
  • Górna: 8500 zł/m2
  • Bałuty: 8300 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Łodzi na 2024 rok:

  • Średnia cena za metr kwadratowy: 8615 zł
  • Kawalerki: 9070 zł/m2
  • Mieszkania dwupokojowe: 8517 zł/m2
  • Mieszkania trzypokojowe: 8615 zł/m2
  • Mieszkania czteropokojowe: 8306 zł/m2
  • Mieszkania pięciopokojowe: 8237 zł/m2
  • Mieszkania sześciopokojowe i większe: 7406 zł/m2

Gdzie szukać mieszkania w Łodzi? Charakterystyka poszczególnych obszarów

Mieszkańcy Łodzi uznali, że dawne Polesie jest najbardziej atrakcyjnym rejonem do zamieszkania. W tej dzielnicy powstaje także największa liczba nowych nieruchomości udostępnianych pod lokale do sprzedaży lub wynajęcia. W latach 70. wybudowano tutaj osiedla z bloków z wielkiej płyty, a niektóre z nich, jak Karolew i Retkinia nazywane są łódzkimi sypialniami. Okolica ta wybierana jest przede wszystkim ze względu na spokój i tereny zielone. Dawne Bałuty cenione są za dobry dojazd do centrum miasta, dużą liczbę terenów zielonych oraz miejsc historycznych czy sporą liczbę miejsc do robienia zakupów (lokalne bazarki, rynki oraz centra handlowe). Ceny nieruchomości są w tej dzielnicy statystycznie najniższe. Powodem może być kiepska opinia dotycząca niektórych obszarów tej dzielnicy. W latach 20. XX wieku Bałuty postrzegane były, jako centrum łódzkiego półświatka i chociaż minęło już dużo czasu, to zła opinia tego regionu się utrzymuje. Dzielnica charakteryzuje się chaotyczną zabudową: obok starych kamienic powstają wieżowce z wielkiej płyty, apartamentowce i biurowce graniczą z drewnianymi domkami i niskimi blokami. Polecany przez mieszkańców Widzew oferuje dużą liczbę miejsc zielonych oraz zabytkowych. Z zabudowy mieszkaniowej dominują tutaj kamienice, a później także duże osiedla z wielkiej płyty. Architekturę uzupełniają tereny zakładów przemysłowych, terminal kolejowy i mniejsza zabudowa wiejska. Dawna dzielnica Górna cechuje się dużą liczbą terenów zielonych, centrów handlowych i rynków. W tej dzielnicy przeważają osiedla z niższymi blokami oraz wielokondygnacyjnymi budynkami z wielkiej płyty. Po dawnych osadach wiejskich pozostały jeszcze nieliczne domy jednorodzinne. Górna wybierana jest przez studentów, którzy mają z tej dzielnicy dobry dojazd do Politechniki Łódzkiej czy Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei Śródmieście stanowi centrum komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe Łodzi. Złożona z dwóch osiedli mieszkaniowych w większości oferuje lokale w zabytkowych kamienicach. Na osiedlu Katedralna w latach 70. powstało najwyższe osiedle mieszkalne, na które składa się osiem wysokich bloków z wielkiej płyty.

nowe nieruchomości

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Kontakt telefoniczny Skontakuj się