Najnowsze artykuły
-
O co pytać kupując mieszkanie na rynku pierwotnym?
W obecnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego wielu deweloperów oferuje rozwiązania, które umożliwiają zapoznanie się z ich ofertą w niestandardowy sposób. Są to między innymi spotkania online w formie wideo-rozmów z przedstawicielami biura sprzedaży. Podpowiadamy, na jakie kwestie w czasie tej rozmowy należy zwrócić uwagę i jakie pytania warto zadać, aby dokonać najlepszego wyboru.
-
Umowy na wyłączność - wygraną w obecnej sytuacji
Musisz pilnie sprzedać nieruchomość? I nie możesz czekać na koniec samoizolacji spowodowanej epidemią koronawirusa? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agencji nieruchomości wraz z umową na wyłączność.
-
"Mieszkanie na kwarantannę". Ogłoszenia zalewają sieć. Jest drogo
Niektórzy właściciele nieruchomości zaczęli je oferować osobom, które muszą odbyć kwarantannę. W sieci wysyp ofert - mieszkania w dużych miastach Polski można wynająć za 1000 zł, w stolicy - trzykrotnie drożej.
-
Co ma oferować tarcza antykryzysowa pośrednikom nieruchomości
Epidemia koronawirusa uderzyła w szeroko pojętą branżę nieruchomości. Spada liczba transakcji, a wielu zainteresowanych zakupem rezygnuje, czekając na spokojniejsze czasy. W takim wypadku działalność wielu agencji stoi pod znakiem zapytania. Ratunkiem dla wielu może okazać się rządowa tarcza antykryzysowa. Na co mogą liczyć?
-
Vademecum informacji dla pośredników i agencji na czas trwania epidemii koronawirusa
Ostatnie dwa-trzy tygodnie postawiły na głowie większość branż, światowych gospodarek oraz samego myślenia o biznesie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie jednego materiału, w którym będą zbierane wszystkie aktualności i porady, z który mogą korzystać agencje nieruchomości i pośrednicy.
-
Kredyt hipoteczny na mieszkanie. Czy można go zawiesić? Które banki oferują pomoc. Wyjaśniamy
Osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne, pożyczki gotówkowe - np. na remont mieszkania, zakup wyposażenia kuchni w nowym domu, etc., mogą starać się o "wakacje kredytowe". Mogą one trwać od 3 do 6 miesięcy. Jak wnioskować o odroczenie? Czy zawsze jest przyznawane automatycznie? Wyjaśniamy!
-
Jak rozwijać najem krótkoterminowy w czasach stanu epidemii
Najem krótkoterminowy to specyficzna branża nieruchomości, w której można liczyć na spore zyski. Niestety, pandemia koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii szybko ukróciła dochodowy do tej pory biznes. Tłumaczymy, jak można korzystać na nieruchomościach kupionych w tym celu, mimo epidemii.
-
Jak przygotować mieszkanie pod wizytę online?
Jeśli chcemy wystawić mieszkanie na sprzedaż lub na wynajem, należy zadbać o to, aby efektownie się prezentowało i dzięki temu szybko znalazło nabywcę. Podpowiadamy, co warto zrobić, gdy w ramach zalecenia "zostań w domu", nie mamy możliwości zakupu dodatków, które by uatrakcyjniły wystrój mieszkania.
-
Polacy tłoczą się w marketach budowlanych. Te przypominają zasady. "Apteka dla domu"
Od dwóch weekendów Polacy chętniej odwiedzają markety budowlane. Wielu rodaków postanowiło czas samoizolacji wykorzystać na remont mieszkania bądź odświeżenie wnętrz. Sklepy ostrzegają i proszą, by zachowywać środki ostrożności.
-
Przetrwaj kwarantannę, nie wychodząc z łóżka. Japoński wynalazek zastąpi też biurko i stół
Pomysłów na przetrwanie domowego odosobnienia jest wiele. Japońska firma Bauhutte postanowiła stworzyć wyjątkowe łóżko, dzięki któremu łatwiej będzie przetrwać okres domowego odosobnienia. Dodatkowo nawet małe mieszkanie zyska sporo przestrzeni.
-
Jak przy ograniczonym kontakcie międzyludzkim wynająć mieszkanie
Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że obecnie nie można prowadzić najmu krótkoterminowego. Ale nadal istnieje możliwość najmu długoterminowego, choć obrót nieruchomościami jest zdecydowanie utrudniony. Jak przeprowadzić transakcję najmu mieszkania w czasie pandemii - radzi ekspert.
-
Zabytkowy pałac do kupienia w Polsce. Zamieszkaj jak arystokrata
17 marca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował ofertę kupna wyjątkowej nieruchomości. To zabytkowy pałac Stolbergów w Świniarach niedaleko Wrocławia. By zostać nowym właścicielem posiadłości, trzeba liczyć się z wydaniem prawie pięciu milionów złotych - na początek, gdyż jest to cena wywoławcza.
-
O co pytać kupując mieszkanie na rynku wtórnym?
Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Zanim wybierzemy odpowiedni lokal, należy wyjaśnić wszystkie szczegóły, dotyczące przyszłej transakcji. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, kiedy należy ograniczyć wychodzenie z domu, możemy przygotować checklistę, czyli listę pytań oraz kwestii wymagających szerszego omówienia i wysłać ją do ogłoszeniodawcy lub agencji nieruchomości.
-
Jakie dokumenty można udostępnić online klientowi
Obrót nieruchomościami wiąże się nierozłącznie z setkami dokumentów. Ich pozyskiwanie obecnie jest utrudnione, ale część z nich można uzyskać online. W zasadzie, by kupić nieruchomość, jest potrzebna jedynie fizyczna wizyta u notariusza i w banku (w przypadku kredytu).
-
Jak pozbyć się z mieszkania wirusów? Oczyszczacze powietrza i jonizatory mogą zdziałać cuda
Wirusy, bakterie, grzyby, zarodniki pleśni - nasze mieszkania i domy są pełne szkodliwych patogenów, które czasami bywają źródłem szkodliwych infekcji. Jak pozbyć się niewidzialnego wroga z nieruchomości? Sprzymierzeńcem jest technologia.
-
Właściciele mają nowy obowiązek. W stanie epidemii możliwy nakaz udostępnienia nieruchomości
Właściciele nieruchomości oraz osoby i firmy, które nimi zarządzają, powinny pamiętać, że stan epidemii ogłoszony w Polsce daje władzom szczególne uprawnienia. Kto nim podlega?
-
Koronawirus uderzy w rynek nieruchomości? "Nie ma co oczekiwać gwałtownych spadków"
Koronawirus jest potencjalnym zagrożeniem dla wielu gałęzi gospodarki. Jak może wpłynąć na rynek nieruchomości? Eksperci są zgodni: spadki cen są możliwe. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a analizy nie potwierdzają, by obniżki były gwałtowne i głębokie.
-
Koronawirus może sprawić, że kupno mieszkania przez internet stanie się możliwe
Dla rynku nieruchomości pandemia koronawirusa może być bardzo niebezpieczna, choć jeszcze nie sposób przewidzieć, jak zareaguje rynek. Jak na ironię, przymusowa izolacja obywateli może sprawić, że branża stanie się bardziej nowoczesna, zmuszona do działania online.
-
Biurko zamiast biura - jak w mieszkaniu przygotować miejsce do pracy na czas home office
Praca zdalna jawiła się kiedyś jako niespełniony sen wielu pracowników korporacji. Ale przymus takiej formy zatrudnienia otwiera oczy. W domu pracuje się ciężko, jest się rozpraszanym, trudno znaleźć wygodne miejsce, a ponadto pracujemy dłużej. Oto parę rad, jak przygotować się do pracy w domu.
-
Właściciele nieruchomości pod ścianą. Zakaz najmu krótkoterminowego. Przez koronawirusa
Właściciele nieruchomości, którzy kupili je z myślą o najmie krótkoterminowym, otrzymali właśnie spory cios. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że do odwołania nie mogą zaoferować swojego mieszkania gościom. Branża wciąż może mieć jednak nadzieję na zyski. Może też korzystać z pomocy rządu.
-
Masz odebrać mieszkanie w 2020 roku? Budowa może potrwać dłużej
Najlepsze mieszkania często sprzedają się już na wczesnym etapie projektu. Wśród klientów deweloperów mawia się nawet, że ktoś kupił "dziurę w ziemi". Na mieszkanie do odbioru nabywcy czekają często dwa-trzy lata. Ale w obecnej sytuacji wywołanej koronawirusem mogą poczekać jeszcze dłużej.
-
Obniżka stóp procentowych jednak problemem? "Rata wzrośnie do najwyższego poziomu w historii"
Sytuacja gospodarcza kraju zmienia się na skutek rozprzestrzeniającej się choroby. Jedną z reakcji władz na zagrożenie może być obniżenie stóp procentowych. Czy osoby, które kupiły mieszkania na kredyt, mają powody do radości? Niestety nie wszystkie.
-
Schrony z trzyletnią dostawą żywności schodzą na pniu. Ceny sięgają milionów dolarów
Sytuacja na świecie skłania coraz więcej osób do zainteresowania schronami. Wiele firm twierdzi, że nietypowe nieruchomości, których instalację można zlecić na własnej posesji, w wielu wypadkach są już wykupione - produkcja nowych trwa. Zainteresowaniem cieszą się też te wybudowane w specjalnych silosach. Ceny sięgają milionów dolarów.