Działka na sprzedaż Lutomiersk,
740 000 PLN
185 zł/m2
Opis
Więcej
Prusinowiczki gm. Lutomiersk – nieruchomość budowlana, inwestycyjna, działka z nr 48, o pow. 6 340 m2, niezabudowana zlokalizowana przy drodze powiatowej 01 KDL - im Piłsudskiego i drodze gminnej, asfaltowej nr 06 KDD – prowadzącej na Legędzin i Zalew. Nieruchomość pośród domów jednorodzinnych i zabudowy zagrodowej, objęta jest w części opracowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowanie Przestrzennego i zlokalizowana jest na terenach określonych w/w planie jako;
Teren oznaczony symbolem 1MN – zabudowa jednorodzinna mieszkaniowa,
Teren oznaczony symbolem 1U – zabudowa usługowa,
Pozostała powierzchnia Lz VI – grunty zadrzewione i zakrzewione.
Do działki istnieje podjazd z przeciwległej strony dlatego nadaje się pod budowę jedno i wielorodzinną czy na działalność gospodarczą. Kształt zbliżony do prostokąta gdzie dwa boki otacza rzeczka Zalewka. Wyjątkowy teren u zbiegu dróg będący w MPZP jest płaski i otwarty, pozostała powierzchnia zadrzewiona. Uzbrojenie terenu; wodociąg, energia, gaz, światłowód Toya.
Przy podziale nieruchomości i zakupie tylko części budowlano - inwestycyjnej o pow. ok. 4000 m2, ( powstałej po wytyczeniu geodezyjnym ) cena ofertowa wynosi 185 zł/m2.
Sprzedaż nieruchomości własnej - bez prowizji za pośrednictwo. !
Niniejsza oferta jest doskonałą propozycją z niebagatelnym potencjałem pod działalność gastronomiczną, rekreacyjną, agroturystykę czy hotelarsko – restauracyjną, hodowle w oparciu o zasobniki wodne – rzeka i stawy oraz działalność handlowo usługową czego brakuje w tej aglomeracji.
Dodatkowe bonusy wynikające z tej lokalizacji;
- w Lutomiersku poza Pizzerią nie istnieją żadne formy gastronomii,
- w sąsiedniej wsi Zalew, istnieje Ośrodek zarybieniowy co jest doskonałą okolicznością dla
działalności hotelarsko gastronomicznej,
- w bezpośrednim sąsiedztwie jest prowadzony duży Dom Seniora, gdzie istnieją potrzeby
hotelarskie dla przyjezdnych w odwiedziny do seniorów - brak bazy noclegowej,
- doskonała i wielopłaszczyznowa rekreacja i uprawianie sportu w oparciu o w/w ośrodki,
- teren zadrzewiony, może być przeznaczony pod kontynuację urządzania plenerowej
gastronomii z możliwością posiadania stawu po starym korycie rzeki.
Aktualnie miasto i gmina Lutomiersk jest w fazie dużego rozwoju oraz wzmożonych inwestycji budownictwa jednorodzinnego. Ze względu na dobrą komunikację z Łodzią, Pabianicami, Konstantynowem, Aleksandrowem oraz uwzględniając istniejący tu mikroklimat ( róża wiatrów trzy czwarte roku wieje z zachodu gdzie są to tereny leśne i rolnicze bez przemysłu ) jest świetną lokalizacja dla zamieszkania, relaksu i wypoczynku. Od stycznia 2022r Lutomiersk otrzymał prawa miejskie, co powoduje większe zainteresowanie działkami budowlanymi i działkami inwestycyjnymi.
Ze względu na doskonałe walory przyrodnicze i zdrowotne, w okresach letnich przebywa tu od 3 do 5 tyś letników. Okolica jest nie tylko rozrastającą się zieloną sypialnią Łodzi, gdzie wśród zabudowy zagrodowej są dzielnice, osiedla domków jednorodzinnych i nieruchomości willowe, ale jest rozwijającym się ośrodkiem administracyjnym. Lutomiersk z coraz to większą liczbą napływowych mieszkańców, oczekuje na ekspansje nowoczesnego handlu w konwencji Retail park czy Convenience center, którego oferta odpowie nie tylko na codzienne potrzeby konsumentów.
W wyniku opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowanie Przestrzennego wyznaczonych zostało wiele terenów pod budownictwo jednorodzinne. W Lutomiersku na potrzeby inwestycyjne i remontowe istnieje tartak, 3 hurtownie materiałów budowlanych i nowopowstały market Mrówka oraz Bud-Masz producent blacho dachówki oraz Konsport producent siatek, bram i ogrodzeń.
Dla mieszkańców – w mieście jest kilka sklepów wielobranżowych i sieciowych jak market Dino, Żabka, OD i DO zakłady usługowe, stacja paliw.
W Lutomiersku jest żłobek i przedszkole, szkoła podstawowa, w obiektach Klasztoru prowadzone są Salezjańskie szkoły muzyczne, Dom Kultury z biblioteką, przychodnia lekarska, 2 apteki, przychodnie weterynaryjne. Sport i rekreacja – w centrum jest boisko wielofunkcyjne klubu Orzeł i dwa boiska tartanowe na terenach szkolnych z salami sportowymi oraz siłownia fizyczna w parku przed szkołą. Na terenach Klasztoru – istnieje Salezjański Ośrodek Młodzieżowy „Don Bosko” gdzie na rzece Zalewce jest jeziorko i prowadzona jest działalność sportowo rekreacyjna oraz kolonijna. W Czołczynie i Lutomiersku istnieją dwa ośrodki nauki jazdy konnej.
Poza tym wspaniałe tereny do podziwiania spacerując czy jadąc na rowerze lub konno.
Istnieje komunikacja podmiejska - przystanek autobusowy przy działce.
Polecam niniejszą ofertę ze względów lokalizacyjnych w strefie ciszy, lasu, rzeki, komunikacji, bliskości Lutomierska - 3 km, do Konstantynowa, Pabianic – 8 km i Łodzi – 15 km.
Uwaga;
Istnieje możliwość zakupu całej nieruchomości składającej się z dwóch działek pow. 2,1355 ha.
Działka nr 46 o pow. 1,5008 ha, z domem i 2 stawami, którą rozdziela rzeka Zalewka od działki nr 48 - o pow. 0,6347 ha.
W przypadku zainteresowania ofertą, proszę o kontakt w celu omówienia szczegółów i prezentacji . Zapraszam do współpracy pośredników.
Zakup nieruchomości - najlepszą formą inwestycji !
Tel. +48/ 888-93-47-81
e-mail; ck-broker@wp.pl
Uwaga ;
Informacje zawarte w ogłoszeniu nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art.66 Kodeksu Cywilnego
- Działka:
- na sprzedaż
- Powierzchnia całkowita:
- 4 000 m2
- Lokalizacja:
- województwo: łódzkie powiat: pabianicki gmina: Lutomiersk miejscowość: Lutomiersk