Mieszkania na sprzedaż: Lublin

Znaleziono 6 ogłoszeń Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia?

Kolejność ogłoszeń w wynikach wyszukiwania zależy od daty ich dodania do Domiporta: najnowsze ogłoszenia są najwyżej. Jeżeli po dodaniu Twojego ogłoszenia do serwisu zostaną dodane kolejne ogłoszenia w danej lokalizacji, wówczas twoja oferta będzie się pojawiać coraz dalej w wynikach wyszukiwania.

Jak pozycjonowane są ogłoszenia na Domiporta?
Na Domiporta można promować ogłoszenia, używając funkcji o nazwie:

Podbicie - usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie, polegająca na czasowym przesunięciu Ogłoszenia na wyższą pozycję w sekcji ogłoszeń podbitych

Wyróżnienie – usługa poprawiająca widoczność Ogłoszenia w Serwisie w sekcji ogłoszeń wyróżnionych.

Pomocne linki
  • Dzielnice
  • Ulice
  • Inne
Jak skutecznie
i szybko sprzedać
nieruchomość
Otrzymaj poradnik
Powiadomienia o nowych ofertach
Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych ofertach w tej kategorii? Zostaw swój adres e-mail, a my wyślemy Ci powiadomienie o nowych ofertach pasujących do Twoich preferencji.
Powiadom
Pomocne linki
  • Dzielnice
  • Ulice
  • Inne
Jak skutecznie
i szybko sprzedać
nieruchomość
Otrzymaj poradnik

budynki

Mieszkanie na sprzedaż w Lublinie

Lublin jest szesnastym pod względem powierzchni i dziewiątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Stolica województwa lubelskiego dzieli się na dwie, różne pod względem krajobrazowym części. Na lewym brzegu znajdziecie urozmaiconą rzeźbę terenu, w której dominują głębokie doliny i stare wąwozy. Prawy brzeg jest bardziej płaski, co wykorzystywane jest przez firmy nieruchomościowe, które na takim terenie budują nowe lokale. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Lublin zamieszkuje ponad 322 tysięcy osób. Dużą grupę stanowią niezameldowani studenci, którzy przyjeżdżają z pozostałych powiatów do najlepszego w województwie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W Lublinie buduje się coraz więcej mieszkań. Zgodnie z raportem Narodowego Banku Polskiego jeszcze przed boomem mieszkaniowym, który przypadł na 2017 rok, zasób mieszkaniowy w Lublinie zwiększył się o prawie dwa tysiące mieszkań i to już w 2015 roku. Obecnie Urząd Miasta przygotowuje procedury dotyczące zagospodarowania przestrzennego, co znaczy, że w najbliższej przyszłości powiększy się liczba terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową. W 2019 roku rozpoczęto procedurę dla 31 miejsc, a w trakcie realizacji jest 37 nowych projektów. Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Lublinie?

miasto

Dzielnice w Lublinie

Od 2006 roku Lublin podzielony został na 27 jednostek administracyjnych, w których powoływane są rady i zarządy. Dzielnicami Lublina są: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią i Zemborzyce. Według danych Rady Dzielnic w Lublinie najwięcej osób zameldowanych jest w dzielnicach Rury, Czuby Północne, Czechów Południowy, Kalinowszczyzna i Dziesiąta. Tutaj mieszka od 20 do 30 tysięcy osób. Najmniej zaludnionymi dzielnicami są Abramowice i Hajdów-Zadębie, gdzie mieszka mniej niż dwa tysiące osób. A w których dzielnicach mieszkańcom Lublina żyje się najlepiej?

Gdzie najlepiej kupić lub wynająć mieszkanie w Lublinie?

Raport z 2017 roku przeprowadzony przez serwisy z ogłoszeniami i nieruchomościami oraz agencję badawczą PBS pokazuje, które regiony Lublina są najlepiej oceniane przez jego mieszkańców. Wśród kategorii znalazły się bezpieczeństwo, zieleń, czystość, łatwe dojazdy, czas wolny oraz okolice z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Według badanych najbezpieczniejszymi dzielnicami Lublina są Czuby Południowe, Sławin i Węglin Północny. Są to tak zwane „sypialnie” miasta, gdzie nie odnotowuje się większych przestępstw. Za najmniej bezpieczne ocenione zostały Kośminek i Tatary, które są dzielnicami przemysłowymi, a liczba zdarzeń zgłaszanych na policję jest tutaj wyższa. Mimo wszystko spośród pozostałych 10 miast wojewódzkich Lublin plasuje się na drugim miejscu pod względem najbardziej bezpiecznych miast. Ze względu na najlepszych sąsiadów cenione są dzielnice Węglin Południowy, Czuby Południowe i Konstantynów. Najwięcej terenów zielonych znajduje się w regionie dzielnic Szeroki, Węglin Południowy i Rury. Z kolei według mieszkańców najbardziej zadbane są Czechów Północny, Konstantynów i Ponikwoda. Za najbrzydszą uznana została dzielnica Za Cukrownią, gdzie dominują fabryki, siedziby przedsiębiorstw i hale magazynowe. Nie jest to więc typowa dzielnica mieszkaniowa, chociaż ze względu na sporą liczbę miejsc pod budowę, możliwe że w przyszłości ulegnie to zmianie. Ze względu na dojazd najbardziej cenione są Kalinowszczyzna, Stare Miasto oraz Konstantynów. Wszystkie te dzielnice znajdują się na lepiej skomunikowanej z centrum północy miasta. Najtrudniejszy dojazd mają mieszkańcy południowo-zachodnich regionów. Najwięcej ciekawych miejsc, gdzie można spędzać czas wolny, znajduje się na Starym Mieście, w Śródmieściu i Ponikwodzie. Za dzielnicę najlepszą dla rodzin z dziećmi wybrano Kalinowszczyznę, Felin i Czechów Północny. Swoją dzielnicę najbardziej polecają mieszkańcy Węglina Północnego i Południowego oraz Czechowa Północnego. W 2019 roku swoje badania przeprowadził także Urząd Miasta w Lublinie. W internetowej ankiecie udział wzięło prawie 6 tysięcy mieszkańców. Według tej ankiety mieszkańcom Czechowa Północnego i Czubów Południowych żyje się najlepiej. Z kolei najmniej zadowoleni ze swojej dzielnicy są mieszkańcy Hajdów-Zadębia i Tatarów. W dzielnicy Szerokie mieszkańcy skarżą się na zbyt mała liczbę przedszkoli, a w Węglinie Południowym małą liczbę miejsc parkingowych, Sławin narzeka na słabą komunikację, a mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta krytykują słabą jakość powietrza.

tereny zielone
lokalizacja

Ile kosztuje metr mieszkania w Lublinie?

Jak prezentuje się rynek nieruchomości w Lublinie? Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku w całym województwie lubelskim oddanych zostało 7518 mieszkań, co dawało dziesiąty wynik spośród wszystkich polskich regionów. Najwięcej z tej liczby, bo prawie 40 procent lokali wybudowanych zostało w Lublinie. Najmniej nowych nieruchomości budowanych jest w powiatach janowskim, hrubieszowskim, parczewskim i w Chełmie. Zgodnie z badaniami AVM średnia cena za m2 mieszkania w Lublinie w 2019 roku wynosi 5787 złotych. W porównaniu do ostatnich 12 miesięcy jest to czteroprocentowy wzrost cen nieruchomości, które średnio w tej lokalizacji kosztują około 338 tysięcy zł. Przeciętna powierzchnia mieszkania w Lublinie to około 59 metrów kwadratowych. Z kolei za wynajem w tym mieście płaci się niecałe dwa tysiące złotych miesięcznie. Jak ceny mieszkań prezentują się w niektórych dzielnicach Lublina? Czechów Północny doceniany m.in. przez rodziny z dziećmi oferuje mieszkania w średniej cenie 330 tysięcy złotych, co przekłada się na około 5779 zł za m2. Uznane za najbardziej bezpieczne Czuby Południowe zanotowały ostatnio wzrost cen mieszkań o sześć procent. Za 1 m2 trzeba zapłacić w tej okolicy prawie sześć tysięcy złotych (dokładnie 5990 zł), a przeciętny koszt mieszkania wynosi 361 tysięcy złotych. Drugi w rankingu bezpieczeństwa Sławin oferuje jedne z tańszych mieszkań – w tej okolicy za 1 m2 zapłacimy około pięciu tysięcy złotych. Ceny całych nieruchomości są tutaj wyższe i osiągają statystycznie ceny 433 tysięcy, ale wynika to z większego przeciętnego metrażu, który plasuje się na poziomie 90 m2. Dla porównania za 1 m2 mieszkania w Śródmieściu zapłacimy już 6580 złotych. Jak prezentują się ceny mieszkań w Lublinie ze względu na powierzchnię nieruchomości. Dane takie przedstawił Puls Biznesu na podstawie analizy cen lokali w Lublinie w pierwszym kwartale 2019 roku. Średnie ceny prezentują się następująco:

  • Mieszkania do 35 m2: 5480,89 złotych
  • Mieszkania 35-40 m2: 5515,00 złotych
  • Mieszkania 40-50 m2: 5250,32 złotych
  • Mieszkania 50-60 m2: 5248,22 złotych
  • Mieszkania 60-70 m2: 5111,25 złotych
  • Mieszkania 70-80 m2: 5414,15 złotych
  • Mieszkania 80-100 m2: 5371,98 złotych
  • Mieszkania powyżej 100 m2: 5218,56 złotych

Gdzie szukać mieszkania w Lublinie?

W centrum miasta najbardziej popularne są mieszkania o powierzchni około 30-38 m2. Kawalerki i małe mieszkania dwupokojowe przeznaczone są zazwyczaj pod wynajem. Na obrzeżach większość nieruchomości budowana jest pod sprzedaż. Poza ścisłym centrum Lublina powstaje najwięcej dwu- i trzypokojowych mieszkań, z reguły o powierzchni w okolicach 60 m2. Według danych Urzędu Miasta największą popularnością cieszą się mniejsze mieszkania w blokach z wielkiej płyty, w przedziałach od trzech do pięciu tysięcy za m2 – takiego lokalu szuka średnio 84 procent badanych. Wieniawa, chociaż nie była dzielnicą przodującą w rankingu dzielnic, polecana jest zazwyczaj dla studentów, którzy z tej okolicy mają bardzo dobre dojazdy na kampusy UMCS, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego. Znajduje się tutaj bardzo dużo akademików oraz lokali do wynajęcia. Wieniawa uznawana jest za dzielnicę studencką. Jest tutaj bezpiecznie, a duża liczba lokali i tańszych sklepów zachęca do wybrania tej okolicy. Czuby Południowe i Północne są jednymi z najbezpieczniejszych dzielnic Lublina, wybierane przez studentów oraz rodziny z dziećmi. Dobry dojazd do centrum miasta, duża liczba sklepów oraz parków zachęca do wynajmowania lub kupowania mieszkań w tej dzielnicy. Niestety w porównaniu do Wieniawy, ceny zakupy lub najmu są tutaj znacznie wyższe. Popularna jest również dzielnica Czechów, gdzie znajduje się duża liczba nowoczesnych osiedli z mieszkaniami o wysokim standardzie. Okolica ta jest uważana za jeden z najładniejszych i najbardziej zadbanych regionów Lublina – poza nowoczesną architekturą jest tutaj dużo parków i terenów zielonych. Najmniejszą popularnością cieszą się natomiast Bronowice i Tatary, które nie wypadły dobrze pod względem bezpieczeństwa czy czystości. Dominują tutaj stare kamienice i duże bloki z wielkiej płyty.

nowe nieruchomości

Możesz sprawić, aby najlepsi agenci szukali dla Ciebie i za Ciebie!
  • Umowa Określ cechy wymarzonej nieruchomości
  • Ludzie Zaangażujemy zaufanych agentów w poszukiwania
  • Znajdź nieruchomość Wybierzemy trzech z nich i w ciągu 7 dni przedstawimy Ci oferty najbliższe Twojemu ideałowi
Czego szukamy?

Lokalizacja Twojej wymarzonej nieruchomości musi być określona precyzyjnie. Aby określić precyzyjnie lokalizację, skorzystaj z podpowiedzi.

Twoje dane

Niestety w związku z brakiem numeru telefonu/e-maila, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę, wypełnij jeszcze raz formularz, zostawiając do siebie kontakt telefoniczny oraz adres e-mail.

(rozwiń)
Podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Domiporta Sp. z o.o. (administratora) informacji w ramach newslettera zawierających wybrane przez Domiporta Sp. z o.o. ogłoszenia z portalu Domiporta.pl oraz przekazanie danych partnerom spółki Domiporta Sp. z o.o. w celu przedstawienia szczegółów ofert przekazanych w ramach newslettera. Domiporta może przekazać informacje do maksymalnie 5 partnerów jeśli uzna, że posiadają oni oferty zbieżne z preferencjami pozostawionymi w formularzu.
Administratorem danych osobowych jest Domiporta Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu założenia i obsługi konta w serwisie Domiporta.pl, w szczególności w celu umożliwienia spersonalizowanego poszukiwania ogłoszeń w serwisie Domiporta.pl oraz prezentowania Pani/Panu interesujących Panią/Pana ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Domiporta.pl, w celach marketingowych, w tym profilowania, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Pani/Pana dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych spółki Domiporta Sp. z o.o. i jej Partnerów z branży nieruchomościowej i finansowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności. (rozwiń)
Kontakt telefoniczny Skontakuj się