Koszt wynajmu zwyżki – kiedy warto zainwestować?

Zwyżka jest narzędziem niezbędnym podczas wykonywania wielu prac na wysokości. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na jej kupno, a inni preferują wynajem. Kiedy wypożyczenie zwyżki to dobre rozwiązanie? Ile kosztuje wynajem takiego urządzenia?

 

Wynajem zwyżki – cena

 

 

Wynajem zwyżki to koszt około kilku tysięcy złotych na miesiąc. Każda wypożyczalnia ma indywidualny cennik, a dokładna suma jest zwykle wyliczana po uwzględnieniu różnych czynników. 

 

 

Na dokładny koszt wynajmu zwyżki składają się m.in.:

 

 

  • czas najmu – w przypadku umów krótkoterminowych cena za dzień jest wyższa niż przy długoterminowym wynajmie,

 

  • rodzaj zwyżki – teleskopowa, nożycowa, przegubowa; z napędem elektrycznym lub spalinowym,

 

  • rok produkcji zwyżki – najnowsze urządzenia są droższe, co przekłada się na cenę najmu,

 

  • dodatkowe udogodnienia zastosowane w zwyżce – wpływają one nie tylko na komfort użytkowania urządzenia, lecz także cenę.

 

W niektórych wypożyczalniach stali klienci mogą też liczyć na atrakcyjne zniżki, które pozwalają na zmniejszenie kosztu wynajmu zwyżki o nawet kilkaset złotych miesięcznie.

 

Kiedy wynajem zwyżki się opłaca?

 

 

Wynajem zwyżki to dobre rozwiązanie dla osób, które:

 

  • nie chcą kupować własnego urządzenia, ponieważ planują korzystać ze zwyżki jedynie raz na jakiś czas,

 

  • nie mają wystarczająco dużo wolnych środków, by kupić własną zwyżkę,

 

  • chcą przetestować różne modele zwyżek, zanim zdecydują się na zakup własnego urządzenia,

 

  • cenią sobie elastyczność i wygodę – w cenie najmu można liczyć na dodatkowe udogodnienia,

 

  • chcą skorzystać z nowoczesnych urządzeń, bez konieczności przeznaczania dużych kwot na ich zakup,

 

  • potrzebują uzupełnić flotę o dodatkową zwyżkę jedynie na krótki czas, np. w związku z chwilową większą liczbą zleceń,

 

  • wolą przeznaczyć zgromadzone środki na bardziej naglące inwestycje, których nie da się zastąpić najmem.

 

- Wynajem zwyżki to dobra opcja dla małych, średnich i dużych firm. Stanowi świetną alternatywę dla zakupu urządzenia, które z roku na rok zaczyna tracić na wartości. Po zakończeniu umowy najmu wystarczy oddać sprzęt, nie martwiąc się koniecznością jego sprzedaży – mówi specjalista z firmy Gizo oferującej wynajem zwyżek na stronie http://gizo.pl/wynajem/podnosniki/

 

 

Wynajem zwyżki jest więc atrakcyjną opcją dla firm i osób prywatnych, które potrzebują urządzenia do pracy na wysokości jedynie okazjonalnie lub na krótki czas. Wynajem oferuje pełną elastyczność i możliwość dostosowania do aktualnych potrzeb użytkownika bez konieczności angażowania dużych środków finansowych na zakup własnego sprzętu. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować różne modele maszyn przed zakupem.

 

 

Co wchodzi w skład kosztu wynajmu zwyżki?

 

Cena wynajmu zwyżki obejmuje nie tylko udostępnienie urządzenia na konkretny okres. Koszty uwzględniają również stałe wsparcie techniczne, dostarczenie maszyny pod adres wskazany przez klienta czy przeglądy po stronie wypożyczalni. Jeśli w trakcie trwania umowy najmu dojdzie do uszkodzenia zwyżki, często można też liczyć na udostępnienie egzemplarza zamiennego. Odejmuje to wiele stresu i pozwala na zminimalizowanie przestojów w pracy firmy. Organizacją naprawy zajmuje się wówczas wypożyczalnia.

 

 

Jak wynająć zwyżkę taniej?

 

 

Poszczególne wypożyczalnie mają zróżnicowane cenniki wynajmu zwyżek. Warto jednak korzystać z oferty sprawdzonych firm – niekoniecznie tych najtańszych. Aby obniżyć cenę najmu urządzenia, można zdecydować się na nieco starszy model lub wypożyczyć go na dłuższy okres – wówczas koszt za poszczególne dni jest niższy. Stali klienci mogą liczyć też na zniżki w wypożyczalniach, z którymi współpracują od lat i wynajmują większą liczbę maszyn.