Projekt mieszkaniowy opracowany przez URBAN RIGGER® we współpracy z duńskimi architektami Bjarke Ingels Group (BIG), został w 2017 roku nominowany jako finalista do nagrody World Architecture Festival (WAF).
URBAN RIGGER można umieścić w dowolnym miejscu z dostępem do wody – wszędzie tam gdzie potrzebna jest niedrogich mieszkań, ale przestrzeń zabudowy jest ograniczona.
W pływającej wiosce są 72 mieszkania zgromadzone w sześciu kompleksach URBAN RIGGER®. Każdy z nich składa z 12 apartamentów (3 większe na dole i 9 mniejszych na górze), które w zależności od potrzeb mogą pomieścić od jednej do dwóch osób. W pierwszym przypadku mieszkanie ma 23 m2, w drugim – 30 m2. Wszystkie mają kuchnię i łazienkę, a te o większej powierzchni – także prywatny balkon. W kontenerach zastosowano system grzewczy, który pobiera ciepło z wody morskiej.
Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.
Mobilna nieruchomość uwzględnia także przestrzenie wspólne wewnątrz i na zewnątrz – na przykład w pełni zautomatyzowaną pralnię, zielony dziedziniec, platformę do kąpieli, miejsce do grillowania oraz taras na dachu.
Pełne światła apartamenty oferują godny pozazdroszczenia widok na port, a także stylowe, wygodne i kompaktowe meble BoConcept, idealne do niewielkich przestrzeni. W częściach wspólnych stanęły sofy wykończone materiałem wykonanym w 100% z REPREVE® - marki poliestru pochodzącego z recyklingu zużytych plastikowych butelek. W przestrzeniach służących wspólnej nauce znajdziemy również funkcjonalne stoły do pracy oraz wygodne krzesła.
URBAN RIGGER® zamierza rozszerzyć swoją działalność i już opracowuje kolejne konstrukcje pływających miasteczek studenckich w innych portach miejskich.
Źródło: materiały prasowe BoConcept, www.urbanrigger.com