Ile pomieszczeń i jakie?
Takie połączenie nie wyczerpuje oczywiście wszystkich możliwości. Możemy dokładać też takie pomieszczeniach jak loggia, taras bądź sauna. Możliwości jest naprawdę sporo, a hamuje nas jedynie zasób portfela oraz metraż lokalu.
Komunikacja
Ważną rzeczą jest jak najprostsza komunikacja pomiędzy pomieszczeniami. W centralnym miejscu zazwyczaj jest sypialnia. To do niej powinny prowadzić drzwi z korytarza. Zasada jest taka, iż do całego zespołu Master Bedroom prowadzi jedno wejście.
Czym odgradzać?
Między pomieszczeniami mogą być drzwi lub przesłony, ale ostatnio bardzo modne jest łączenie funkcji sypialni i łazienki. Oba pomieszczenia oddziela się taflą szkła bądź zmianą faktury podłogi. Ma być to prosta zasłona ażurowa, a nie ściana odgradzająca.
Jedna łazienka? Dwie?
Podczas projektu musimy pamiętać, że pomimo tego, iż łazienka w Master Bedroom jest najbardziej luksusowa i największa, to większość domowników nie ma do niej dostępu. Optymalnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie dwóch łazienek i jednego ustępu dla gości.
Szczegóły
Master Bedroom ma przede wszystkim dawać komfort prywatności oraz wytchnienia od reszty domowników. Dlatego, warto zadbać o solidne zamknięcie do sypialnia oraz o odpowiedni system zasłaniania okien. Nie musimy za to, przejmować się doświetleniem naturalnym. Gospodarze domu spędzają w sypialni najczęściej późny wieczór oraz noc. Światło słoneczne nie jest w takim wypadku najważniejsze. Lepiej wykorzystać nasłonecznione pomieszczenia np. na pokoje dziecięce.
Nastrój
Jako że Master Bedroom jest przeznaczony głównie dla par oraz małżeństw, warto zatroszczyć się również o to, by w prosty sposób nadać pomieszczeniu bardziej intymny nastrój. Godne polecenia są systemy sterowania światłem, tak byśmy mogli regulować natężenie i ustawienie zgodnie ze swoimi preferencjami.
Wentylacja
Jeżeli chcemy łączyć sypialnie z łazienką powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia. Niezbędne będzie zamontowanie chociażby wentylacji (grawitacyjna wystarczy, choć może być też mechaniczna). Zalecany jest też wentylator higrosterowany, który pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.