Najbardziej znana posiadłość należąca do rodzinny królewskiej. Pałac Buckingham znajduje się w centrum Londynu i od 1837 roku jest oficjalną londyńską rezydencją brytyjskich monarchów. Budynek został wzniesiony w 1703 roku, w stylu późnego baroku jako rezydencja miejska dla księcia Buckingham, Johna Sheffielda. Ale już w 1761 pałac wszedł w posiadanie króla Jerzego III i został przekształcony w jego rezydencję.
Pałac dysponuje 775 pokojami oraz największym prywatnym ogrodem w Londynie. Od 1992 część pałacu Buckingham udostępniona jest odpłatnie zwiedzającym, a w miesiącach letnich, gdy królowa spędza wakacje poza Londynem, turyści mogą zwiedzić również apartamenty.
Zamek jest drugą oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów, to tutaj królowa Elżbieta II przyjmuje oficjalnych i prywatnych gości. Zamek w Windsorze jest siedzibą brytyjskiej rodziny królewskiej od 1110 roku, a za jego budowniczego uznaje się Wilhelma I Zdobywcę.
Rezydencja pozostaje również największym nadal zamieszkiwanym zamkiem na świecie - ma powierzchnię 45 tysięcy metrów kwadratowych. A restauracja zabytkowych elementów budynku oraz jej modernizacja pochłonęła w 2015 roku 67 milionów funtów.
To trzecia z rezydencji będąca oficjalną siedzibą monarchii brytyjskiej. Pałac w Edynburgu powstał pierwotnie jako opactwo w XII wieku, ale obecna zabudowa została wzniesiona w XVII wieku.
Królowa Elżbieta spędza w nim część letniego wypoczynku i organizuje w nim przyjęcia. Pałac Holyrood jest także miejscem oficjalnych spotkań, gościły w nim takie sławy jak Nelson Mandela, Władymir Putin czy papież Benedykt XVI.
To jedna z rezydencji należących jedynie do królowej Elżbiety - jest to jej prywatna rezydencja i nie należy do rodziny królewskiej z racji pełnionego urzędu. To właśnie tutaj tradycyjnie królowa Elżbieta spędza święta Bożego Narodzenia wraz z rodziną.
Posiadłość składa się z pałacyku oraz otaczających go 250 hektarów ziemi. Rezydencja została wzniesiona w 1771 roku, a od 1952 roku należy do królowej Elżbiety. Otrzymała ją w spadku po ojcu.
Druga z posiadłości należących tylko do królowej. Według opinii wielu obserwatorów rodziny królewskiej jest to ulubiona posiadłość samej Elżbiety II.
Posiadłość ma 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a pierwotny zamek został wybudowany już w 1484 roku. Obecny wygląd posiadłości to efekt prac modernizacyjnych w latach 1853-1856. Nadano wtedy zabudowaniom stylu Scottish Baronial.
Clarence House to oficjalna siedziba księcia Walii (Karola) oraz jego żony księżnej Kornwalii (Kamili). Budynek powstał w 1827 roku według projektu Johna Nasha, na zamówienie księcia Clarence, późniejszego króla Wilhelma IV.
Pałac służył królowej matce Elżbiecie przez 50 lat jako jej siedziba i dopiero w 2002 roku, po śmierci władczyni, zamieszkał w niej oficjalnie książę Karol wraz z synami.
Oficjalna siedziba synów księcia Karola oraz ich żon i dzieci. To własnie w tej rezydencji zamieszkali po ślubie książę Karol i księżna Walii - Diana. Lady Diana mieszkała w rezydencji aż do tragicznej śmierci w 1997 roku.
To jeden z najstarszych pałaców w Londynie. Choć pozostaje formalnie siedzibą dworu, to urzędują w nim głównie dworscy urzędnicy oraz organizowane są przyjęcia, gdyż dysponuje ogromnymi salami bankietowymi. w 1837 królowa Wiktoria oficjalnie odebrała mu status głównej siedziby królewskiej.
Pałac jest także oficjalną londyńską rezydencją księżniczki Anny oraz księżniczki Aleksandry.
Niewielu wie, że do rodziny królewskiej należą też budynki użyteczności publicznej, np. słynny tor gonitw konnych - Ascot Racecourse. Tor znajduje się niecałe 10 kilometrów od zamku w Windsorze.
Pierwotna konstrukcja toru została wybudowana w 1711 roku przez królową Annę. Następnie trybuny były wielokrotnie przebudowywane. Znaną dziś formę zaprojektowało studio Popolous. Budynek został otwarty w 2006 roku.