Najnowsze artykuły
-
Dla kogo mikro mieszkania?
W biznesie sukces odnosi ten kto znajdzie niszę na rynku i ją wypełni. Konkretnie określi potencjalną grupę odbiorców swojego towaru. Nawet jeżeli ta grupa będzie wąska, ale będzie popyt... wyjdzie na tym dobrze. Podobne zasady rządzą rynkiem nieruchomości. I bardzo dobrze obrazuje to przykład mikro-mieszkań. Głosy na ich temat są podzielone, ale mieszkania się sprzedają.
-
Czy dostawa tzw. mediów przy najmie stanowi część kompleksowej usługi?
Przy wynajmie lokali komercyjnych często należy rozstrzygnąć problem dotyczący opodatkowania czynszu i opłata z tytułu dostaw mediów. Najemca może co do zasady ponosić odrębnie i niezależnie od czynszu koszty mediów oraz zużytej energii, gdyż sposób rozwiązania tej kwestii i ponoszenia tych kosztów należy do swobody kontraktowania.
-
Lokatorzy z piekła rodem - Listy czytelników
W poprzednim tygodniu przedstawiliśmy losy czytelników, którzy mieli przykre doświadczenia z właścicielami wynajmowanych mieszkań. Teraz kolei na rewanż. Oddajemy głos właścicielom. Ich skarg jest naprawdę sporo, a uwagi z poprzedniego tygodnia wydają się błahe w porównaniu do tego jak potrafią się zachować najemcy. I wcale nie muszą to być przypadki skrajne jak dziki lokator.
-
Zamieszkaj w Mordorze
Tereny Mokotowa w okolicy Galerii Mokotów, które przecina między innymi ulica Domaniewska, Cybernetyki czy Postępu to tak zwany warszawski ?Mordor?. Od kilku lat jest to typowa dzielnica biurowa, charakteryzująca się wysokimi nowoczesnymi biurowcami, niewielką ilością terenów zielonych, szerokimi ulicami i dużym ruchem samochodowym.
-
Najbardziej luksusowe domy i mieszkania na polskim rynku
Są ludzie, którzy są gotowi przeznaczyć niebotyczne wręcz sumy na mieszkania i domy. Ale za co tak właściwie płacą? Przedstawiamy oferty najbardziej luksusowych mieszkań dostępnych na polskim rynku. Większość z nas może sobie tylko o nich pomarzyć, ale mimo to zerknijmy do środka
-
Wasze historie związane z najmem mieszkania
Wynajem mieszkania często jest pierwszym krokiem w dorosłość. I bywa, iż jest to pierwsze starcie z biurokratyczną otoczką jaka się wiąże z samodzielnym mieszkaniem. Pierwsza podpisana umowa, rachunki do opłacania czy dotąd nieznane pojęcia takie jak ryczałt. Zdarzają się też przypadki niedoczytania umowy czy po prostu trafienie na wrednego właściciela. Zamieszczamy parę historii osób, których marzenia o wynajmie mieszkania skończyły się w najlepszym przypadku nie najlepiej. Ku przestrodze innych!
-
W mieście czy na wsi?
Utarło się, że większość populacji chce mieszkać w mieście. Gdzie jest blisko do urzędów, a komunikacja miejska w zupełności starcza do przemieszczania. Gdzie życie kulturalne kwitnie, a sporty miejskie można uprawiać niemal na każdym kroku. Gdzie sklep jest zawsze po drodze, a służby ratunkowe dojeżdżają w parę minut. W 1998 roku chęć mieszkania w mieście deklarowało 67 ankietowanych. A teraz?
-
Master Bedroom - dla miłośników prywatności
Każdy z Nas w pewnym momencie życia potrzebuje odrobiny prywatności. Z czasem chcemy jej coraz więcej, ale jak ją utrzymać skoro w domu hasają wesoło dzieci albo mieszkamy w domu wielopokoleniowym? Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest posiadanie Master Bedroom.
-
Mieszkanie w apartamentowcu - na co zwrócić uwagę?
Mieszkanie tego typu wydaje się proste do nabycia. Wchodzę, oglądam, podoba mi się, kupuje. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne wykonanie i ekskluzywna dzielnica to za mało, by świadomie wybrać mieszkanie w którym przyjdzie nam spędzić wiele lat. Są elementy na które trzeba wziąć poprawkę, jeżeli chcemy być rzeczywiście zadowoleni z wyboru. Zwłaszcza, że najczęściej taką transakcję musimy pojmować jako długoletnią inwestycję.
-
Kupno mieszkania w starej kamienicy - na co zwrócić uwagę?
Przychodzi dzień, gdy do głowy inwestora wpada ?szczwany? pomysł. Kupić mieszkanie w starej kamienicy i je wyremontować. Nie dość, że będzie taniej niż kupno z oferty deweloperskiej, to jeszcze ta świadomość nabycia miejsca z duszą. Plan śmiały i na pewno do zrealizowania, ale by faktycznie dało się marzenia urzeczywistnić musimy pamiętać o wielu przeszkodach. Przeszkodach których nie napotkamy kupując mieszkanie na rynku pierwotnym. Serwis Domiporta.pl podpowiada co należy sprawdzić bądź chociaż mieć na uwadze, podczas wyboru oferty.
-
Wynajem mieszkania obcokrajowcom
Polska jest coraz większym obiektem zainteresowania wśród obcokrajowców. Wynika to z faktu, że polski rynek pracy oferuje coraz ciekawsze ścieżki rozwoju w międzynarodowych korporacjach, polskie uczelnie coraz chętniej przyjmują studentów z zagranicy, choćby w ramach europejskiego programu Erasmus, a przede wszystkim, polskie przepisy imigracyjne ułatwiają uzyskanie pozwolenia na legalny pobyt w kraju nad Wisłą.
-
Krótkoterminowy wynajem mieszkania
Wynajem mieszkania na krótsze okresy daje większą stopę zwrotu, ale sukces jest obwarowany szeregiem warunków. Musimy mieć dobrą ofertę, skierowaną do innego klienta, niż najemca długookresowy. Liczy się przede wszystkim lokalizacja i standard. Pamiętajmy też, że w Polsce ciężko jest w ten sposób wynajmować mieszkanie przez cały rok.
-
Warunki wykupu mieszkania komunalnego
Mieszkanie komunalne można wykupić za grosze. Późniejsza sprzedaż takiej nieruchomości może oznaczać spory zarobek. By tak się stało trzeba jednak spełnić długą listę warunków. Poza tym nie wszystkie gminy oferują możliwość wykupu, a nawet jeśli wysokość bonifikaty jest różna.
-
Ceny mieszkań w Trójmieście - najdroższy Sopot
Trójmiasto to bardzo ciekawy i niejednorodny rynek mieszkaniowy, gdzie można znaleźć zarówno szeroką ofertę mieszkań tanich - choćby na gdańskich osiedlach mieszkaniowych z wielkiej płyty, ale też nie brak prestiżowych lokalizacji, gdzie ceny należą do najwyższych w Polsce.
-
Mieszkanie w odcieniach szarości - HIT czy KIT?
Szary doskonale pasuje do modnego, nowoczesnego designu. Jak urządzić mieszkanie w tym kolorze tak, żeby nie było chłodne i nudne? Przedstawiamy nieruchomości serwisu Domiporta.pl, w których doskonale zestawiono odcienie szarości z innymi barwami oraz różnorodnymi fakturami.
-
Szybki pomysł na szafę
Z serii ciekawych mebli!
-
Garaż wielostanowiskowy będący częścią budynku mieszkalnego
Tylko powierzchnia stanowisk garażowych (związanych z działalnością gospodarczą) powinna być opodatkowana według najwyższych stawek podatkowych charakterystycznych dla obiektów związanych z prowadzeniem działalnością gospodarczą. Pozostałą powierzchnię garażu należy opodatkować według stawek charakterystycznych dla części pozostałych budynku.
-
Wymyślne nazwy osiedli mieszkaniowych
W dzisiejszych czasach wszystko musi być wyjątkowe, oryginalne i niepowtarzalne. W świecie masowości i powszechnej dostępności każdy pragnie, aby choć w jednej dziedzinie wyróżnić się z tłumu, zaistnieć na tle ogółu. Takie zachowania można zaobserwować głównie w sferach dotyczących wyboru ubrania, dodatków, stylu życia czy uprawianego sportu, ale jak się okazuje - także wyboru miejsca zamieszkania. I nie chodzi tylko o wyjątkowe otoczenie czy architekturę, ale również o NAZWĘ osiedla. I właśnie w tej kwestii naprzeciw wychodzi branża deweloperska, która prześciga się w wymyślaniu coraz to bardziej wymyślnych tytułów inwestycji.
-
Co zrobić z niechcianym spadkiem
Sejm postanowił wprowadzić zmiany w kodeksie cywilnym, w zakresie dziedziczenia. Od teraz, brak jakiegokolwiek oświadczenia woli w zakresie przyjęcia lub odrzucenia spadku, oznaczać będzie przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a nie przyjęcie spadku wprost, jak to miało miejsce do tej pory. Jest to, z pozoru, świetna wiadomość dla wszystkich spadkobierców, których odpowiedzialność za długi spadkodawcy, spadnie do minimum. Będzie to miało jednak spore konsekwencje dla rynku finansowego i nieruchomościowego oraz przyszłych kredytobiorców.
-
Co wpływa na ceny działek rekreacyjnych
Około 70 zł - tyle średnio wynoszą ofertowe ceny metra kwadratowego działki rekreacyjnej. Tylko w niektórych przypadkach są znacznie wyższe. Chodzi o bardzo dobre lokalizacje, w miejscach atrakcyjnych turystycznie i przyrodniczo - przede wszystkim na Mazurach i nad Bałtykiem oraz stosunkowo blisko dużych miast.
-
Małe biurowce w centrach miast
Niewielkie biurowce w odrestaurowanych kamienicach, albo nowych projektach wykorzystujących dziury w zabudowie wielkomiejskiej - to trend na rynku biurowym w dużych miastach. Inwestorzy coraz częściej stawiają na realizację tzw. biurowców kameralnych, czy też butikowych.
-
Co to jest zasiedzenie nieruchomości
Dość specyficzną formą uzyskania własności nieruchomości jest przejęcie przez zasiedzenie. Z tą sytuacją mamy do czynienia, gdy osoba, która nie jest prawnym właścicielem a tylko użytkownikiem nieruchomości, nabywa prawo własności tej nieruchomości i to - co jest dodatkowo atrakcyjne - nieodpłatnie. Muszą być jednak przy tym spełnione ściśle określone warunki.
-
Czy kupno nieruchomości może być strzałem w dziesiątkę
Mieszkania z długami, obciążone hipoteką, do remontu i w gorszych lokalizacjach - tego typu nieruchomości mogą być strzałem w dziesiątkę. Nie sztuka jednak kupić tanio mieszkanie, sztuka wybrać prawdziwą okazję cenową, czyli kupić tanio mieszkanie o dużym potencjale.