Zmiany w programie "Ciepłe Mieszkanie". Więcej czasu na zawarcie umowy

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o zmianach w programie "Ciepłe Mieszkanie", dotyczących wydłużenia okresu wdrażania.

Według komunikatu, termin podejmowania zobowiązań (zawierania przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej umów z gminami) został przedłużony z 30 czerwca 2024 r. do 30 września 2024 r. Zmiana ta ma umożliwić realizację programu we wszystkich 16 WFOŚiGW oraz u wszystkich gmin – beneficjentów, które złożyły wnioski o dofinansowanie w programie.

 

NFOŚiGW podkreśla, że zmiana programu priorytetowego ma zastosowanie do wniosków złożonych w ramach pierwszego i drugiego naboru. Wszyscy wnioskodawcy, których wnioski o dofinansowanie zostały pozytywnie ocenione, ale nie podpisali jeszcze umów o dofinansowanie, otrzymają pisemną informację z właściwego terytorialnie WFOŚiGW o wprowadzonej zmianie terminu w programie.

Zmiany w rządowym programie

Fundusz zaznacza, że zaproponowane zmiany programu nie mają wpływu na przyjęte kryteria oceny wniosków o dofinansowanie i nie będą miały wpływu na przeprowadzoną ocenę wniosków o dofinansowanie. To ważna informacja dla wszystkich beneficjentów programu, którzy mogą być pewni, że zmiana terminu nie wpłynie negatywnie na ich szanse uzyskania dofinansowania.

Mieszkania Polaków bardziej "eko"

Program "Ciepłe Mieszkanie" jest ważną inicjatywą wspierającą termomodernizację budynków mieszkalnych w Polsce. Wydłużenie terminu zawierania umów świadczy o elastycznym podejściu NFOŚiGW do realizacji programu i chęci zapewnienia jak najszerszego dostępu do dofinansowania dla potencjalnych beneficjentów. Zmiana ta może przyczynić się do zwiększenia efektywności programu i lepszego wykorzystania dostępnych środków na cele związane z poprawą efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym.

 

Fot. Wizzard