Patio to niezwykle ważny element OVO Wrocław, wielofunkcyjnego kompleksu zaprojektowanego przez pracownię GSArch. Zostało zaplanowane jako miejsce otwarte i zapraszające. Można je porównać do małego rynku lub dziedzińca, który znajduje się wewnątrz zabytkowych kamienic.
- Jedną z interesujących cech zabytkowych miast w Niemczech czy w Polsce jest to, jak dziedzińce wewnątrz zabytkowych zabudowań stawały się kameralnymi przestrzeniami publicznymi – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny i jeden z inwestorów OVO Wrocław. – Te dziedzińce często wypełnione są kawiarniami, sklepami i galeriami. Stanowią przedłużenie miejskiego życia, które najczęściej rozgrywa się wzdłuż ulic i alei. Było dla nas ważne, aby patio w OVO stało się właśnie takim pełnym życia i energii miejscem.
Obecnie patio jest już prawie gotowe. Zniknęły elementy budowy i kontenery. Chodniki pokryła drobna brukowa kostka, a pozostała przestrzeń, w tym potężne okrągłe donice, wypełniła się zielenią. Pojawiła się trawa, drzewa i drobne nasadzenia. Po ścianie oddzielającej kompleks od gmachu Pocztu Głównej zaczął wspinać się bluszcz – obecnie znajduje się na wysokości dwóch metrów, docelowo ma pokryć całą ścianę.
Dzięki patio budynek stanie się dostępny dla całego miasta. Dziedziniec będzie pełnił rolę centrum aktywności, w którym chętnie spędza się czas i spotyka z innymi ludźmi. Znajdą się tu butiki, kawiarnia, lokale gastronomiczne oraz handlowo-usługowe. Organizowane będą przyjęcia, koncerty, wystawy czy pokazy filmowe. Całość zachęci do interakcji, zarówno społecznych, jak i biznesowych czy kulturalnych.
- Patio ma pełnić rolę otwartego miejsca spotkań, które będzie pobudzane poprzez cykliczne imprezy. Ekspozycja poszczególnych najemców będzie stanowiła różnorodną, ale spójną ofertę, jak na małym rynku. To zapewni kameralną atmosferę i sprawi, że chętnie będziemy tutaj spędzać czas – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.
Istotną częścią będzie restauracja hotelu DoubleTree by Hilton. Lokale handlowo-usługowe na parterze mogą mieć ekspozycję zarówno od strony ulic Traugutta
i Podwale, jak i od strony patio. Ich wysokie i przejrzyste witryny sprawiają wrażenie, jak gdyby budynek unosił się nad parterem, oraz dodatkowo zachęcają do wejścia i spędzania na patio czasu.