W samym centrum Krakowa, zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego, znajduje się Libra Residence - miejsce, gdzie sztuka harmonijnie współgra z otoczeniem. Kamienica ta, choć blisko Sukiennic i Kościoła Mariackiego, zapewnia oazę spokoju, między innymi dzięki zielonemu patio.
Libra Residence cieszy się prestiżowym sąsiedztwem, w tym zabytkami takimi jak gmach Pocztowej Kasy Oszczędności zaprojektowany przez Adolfa Szyszko-Bohusza. W pobliżu znajduje się również Pałac Pareńskich, znany z gości takich jak Adam Asnyk czy Stanisław Wyspiański.
Architektura Libra Residence jest hołdem dla epoki międzywojennej. Elementy XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Bonerowskiej zostały zintegrowane z nowym projektem, co jest swego rodzaju „Crème de la Crème Krakowa”. Jak mówi architekt Tomasz Fudali, inspiracją były wielkomiejskie kamienice z Wiednia, Lwowa i Krakowa.
Fasada Libra Residence od strony ulic Librowszczyzny i Bonerowskiej została wykonana z piaskowca, nawiązując do sąsiednich zabytkowych budynków. Projekt wpisuje się w kontekst miejski, zachowując jednocześnie swoją unikalność dzięki szczegółowym zdobieniom.
Libra Residence powstała w zgodzie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, co podkreśla jej historyczny charakter.
Projektantka wnętrz Małgorzata Jezierska z db GROUP podkreśla, że w Libra Residence sztuka jest sercem projektu. Inspiracje czerpano z modernizmu, a wnętrza nawiązują do stylistyki 20-lecia międzywojennego.
Jan Tutaj, wybitny artysta i profesor krakowskiej ASP, wzbogacił Libra Residence o swoje dzieła. Patio, strefy komunikacji i wnętrza rezydencji zostały ozdobione jego rzeźbami i płaskorzeźbami, co nadaje budynkowi indywidualny charakter.
Libra Residence to połączenie historii z nowoczesnością. Budynek został wyposażony w technologie na miarę luksusowych apartamentów, takie jak system Smart Home, strefa relaksu czy podziemny parking.
Ekskluzywne apartamenty w Libra Residence, o powierzchniach od 35 do ponad 230 mkw, oferują możliwość łączenia sąsiadujących lokali.
Zakończenie inwestycji przewidziano na czerwiec 2024 roku, co zapowiada nowy rozdział w historii krakowskich nieruchomości.