Na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich odnotowano 3,7 tys. przypadków COVID-19. Władze w odpowiedzi na zagrożenie wprowadziły zakaz opuszczania domów.
Wiele wskazuje na to, że obywatele emiratu polecenie wzięli sobie do serca. Film nakręcony przez Bachira Moukarzela, specjalisty od fotografii lotniczej, pokazują obraz miasta, który z pewnością ma szansę przejść do historii. Ujęcia, nakręcone za pomocą drona, pokazują ciągnące się kilometrami ulice, na których nie ma kompletnie nikogo.
- Kiedy filmowałem śródmieście, byłem jedynym w zasięgu wzroku. To wywoływało emocje. Miałem gęsią skórkę. To smutne, ale i piękne zarazem. Pokazuje, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ludzie różnych kultur przestrzegają tych samych zasad - powiedział cytowany przez The National.
Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są
Miasto, w którym roi się od drapaczy chmur - budynków tego typu jest około 500 - w ostatnich dniach mocno się zmieniło. Mieszkańcom nie wolno bowiem opuszczać domów - za każdym razem muszą występować o pozwolenie.
Wyjście z mieszkania - nawet w celu zakupów - musi być poprzedzone rejestracją w internecie. Trzeba wskazać cel wizyty, adres odwiedzanego miejsca, podać jak długo zamierzamy pozostać na zewnątrz.
Obowiązek noszenia masek i rękawiczek nie dotyczy jedynie sklepów - środki ochrony osobistej trzeba stosować cały czas.
Dubaj to miasto, które na co dzień tętni życiem. Metropolia zamieszkana przez ponad 3 mln osób stała się symbolem rynku nieruchomości - w latach 2004-2006 przeżyła okres niespotykanego wcześniej boomu budowlanego. Sztuczne wyspy takie jak Palmy i Świat, wyjątkowe budynki jak Dubai Marina, Burdż Chalifa, najwyższy budynek na świecie, są dowodem wyjątkowo szybkiego rozwoju.