Budynek zaprojektowany przez Almasova ma odwróconą hierarchię. W jego centrum stoi drzewo, a wokół niego żyje człowiek. Ponadto, przeszklone ściany otwierają się na las w trzystu sześćdziesięciu stopniach, zacierając granicę między wnętrzem, a tym co na zewnątrz.
Głównym założeniem budynku jest bliższy kontakt z naturą, ten dom ma być alternatywą dla mieszkań w ciasnych blokach. Założenie wspiera kontakt z przyrodą poprzez zamazanie granic z zewnętrzem oraz umieszczeniem w sercu budynku żyjącego drzewa. Ponadto, cylindryczny kształt nawiązuje do naturalnych kształtów znanych z natury.
Budynek Almasova jest poniekąd manifestem. Wykonany z pomocą przemysłowych technik produkcyjnych ma uzmysławiać że otaczamy się niepotrzebnymi rzeczami. Zminimalizowanie fizycznych barier między człowiekiem, a lasem ma dostarczać niesamowitych wrażeń.
Dom o cylindrycznym kształcie nie jest niczym nowym. Jednym z najbardziej znanych domów opartych o koło jest, chociażby słynny dom Konstantina Mielnikowa - słynnego rosyjskiego architekta, jednego z głównych przedstawicieli konstruktywizmu.
Projekt Almasova jest czteropiętrowym budynkiem opartym na trzech filarach (palach), bez bezpośredniego fundamentu w gruncie. Na parterze znajduje się kuchnia z łazienką i prysznicem, na drugim piętrze znajduje się salon.
Przedostatnie piętro jest przewidziane na sypialnię, natomiast ostatnie na taras widokowy z widokiem na las. Przy wewnętrznych ścianach są poprowadzone dookoła schody, które tworzą spirale wewnętrzną budynku.
źródło: amasow.com