Uniwersalizm mebli wzorem z lat 60-tych pozwala na ich nietypowe wykorzystanie w nieco bardziej eklektycznych wnętrzach. Prosta, popielata kanapa i białe geometryczne szafki to doskonałe tło dla kwiatowej tapety i medalionów z portretami zaczerpniętymi z twórczości renesansowych mistrzów. Na szczególną uwagę zasługują także pół-transparentne schody oraz okrągły stolik z trzema słupkowymi nóżkami.
Pastelowe wnętrze w stylu amerykańskiego modernizmu lat 50-tych to doskonała propozycja na kobiece wnętrze. Klasyczne białe krzesła z drewnianymi nogami bezbłędnie komponują się z jasnym parkietem i subtelną tapetą. Wdzięcznym elementem są także lekkie, fornirowane meble z geometrycznymi, czarno-białymi nadrukami oraz tapicerowany fotel z wysokim oparciem.
Ostateczny efekt aranżacji wnętrza w dużej mierze zależy od dobranych dodatków. Klimat tej sypialni tworzą właśnie one: subtelny stolik, finezyjne lampy i bajeczna tapeta w pastelowych barwach. Główny motyw tańczących w powietrzu różowych kolibrów został przeniesiony także na drzwi zabudowanej szafy tworząc klimat dla nocnych marzeń sennych.
Design wzorem z lat 60-tych doskonale sprawdzi się także w bardziej zrównoważonych wnętrzach. Sekret tkwi w prostocie i oryginalnych kształtach, które się wzajemnie dopełniają i tworzą konsekwentną kompozycję. W tym mieszkaniu każdy z elementów wyposażenia jest bezbłędnie dobrany pod kątem formy i jakości wykonania. Tłem pozostaje stonowana kolorystyka ścian, którą uzupełniają kolorowe plakaty i geometryczna posadzka.
Wnętrza z lat 50-tych i 60-tych to również barwne obicia, które ożywiały szarą rzeczywistość w epoce PRL-u. Kolorowe dodatki w intensywnych barwach są odważnym rozwiązaniem dominującym bazową monochromatyczność salonu. Wielobarwne poduszki w połączeniu z oryginalnym żyrandolem z żarówek dopełniają "loftowy" charakter wnętrza i wprowadzają swobodny klimat przestrzeni wypoczynkowej.