Inwestor, spółka City Level, podsumowując kwartał realizacji Vector +, podkreślił, że dla najemców decydującym czynnikiem jest lokalizacja biurowca, która wykorzystuje największe atuty Woli, gdzie do 2021 r. może powstać nawet 1 mln mkw. nowoczesnych biur.
Firmy doceniają fakt, że Vector + jest położony kilka metrów od nowo budowanej stacji kolejki SKM Warszawa Koło, tuż obok remontowanej ul. Obozowej z licznymi tramwajami, zlokalizowany kilka minut drogi od planowanej stacji Metro Młynów, blisko autostrady i systemu obwodnic. Najemcy sygnalizują nam również, jak ważne są dla nich atrakcyjne tereny zieleni, których tak brakuje choćby w okolicach Ronda Daszyńskiego. Nasz projekt jest otoczony m.in. pięknym 20-hektarowym Parkiem Moczydło czy Parkiem Sowińskiego ze słynnym amfiteatrem, gdzie można uprawiać jogging, pójść na spacer czy spotkać się ze znajomymi.
– powiedział Krzysztof Grucela, Prezes Zarządu City Level Sp. z o.o.
Budowa Vector+ wyprzedza zakładany harmonogram, dlatego zgodnie z planem budynek będzie gotowy do przyjęcia pierwszych najemców na przełomie 2018/2019 r. Generalny wykonawca, firma MALBUD1, zakończył realizację ściany szczelinowej oraz przesłony jetgrouting i jest w trakcie budowy 3-poziomowego garażu podziemnego na 189 samochodów.
Ze względu na położenie działki przy bardzo ruchliwych arteriach, budowa Vector + jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i wymaga od nas najwyższych kompetencji inżynieryjnych. Dlatego zastosowaliśmy m.in. ścianę szczelinową, na budowę której zużyliśmy ponad 2 tys. m3 betonu czy platformę roboczą wykonaną metodą podstropową. Platforma została posadowiona na 10 stalowych słupach tymczasowych tzw. baretach.
– powiedział Maciej Ciarka, Kierownik Budowyz firmy MALBUD1.
Wkrótce rozpoczną się roboty konstrukcyjne, które tworzą Vector+: 7-kondygnacyjna część niższa, która koresponduje z zabudową osiedla przy Parku Moczydło oraz 15-kondygnacyjna zwrócona ku wysokiej zabudowie biurowej Woli i Śródmieścia.Projekt architektoniczny budynku powstał w renomowanej pracowni JSK Architekci, która jest odpowiedzialna za m.in. takie budowle-symbole jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Port Lotniczy w Gdańsku.
Specjalnie dla najemców, na środkowym łączniku zaprojektowany został zielony taras – miejsce wypoczynku i relaksu dla pracowników. Nie zabraknie rozwiązań dla rowerzystów – parkingu, szatni i prysznicy dla rowerzystów oraz samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Ponadto Vector+ już w standardzie oferuje wiele udogodnień premium, np. oświetlenie LED. Najwyższa jakość i komfort pracy w budynku zostanie potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. Celem inwestora jest nie tylko dostarczenie nowoczesnej przestrzeni biurowej, ale również uzupełnienie tego kwartału miasta o nową, przyjazną przestrzeń publiczną także dla mieszkańców. Patio przed Vector+ będzie kusiło elementami małej architektury i specjalną rzeźbą. Oferta zostanie uzupełniona o dostępną dla wszystkich przestrzeń handlowo-usługową (600 mkw.) z restauracją i letnim ogrodem.
BUDOWA VECTOR + W LICZBACH
- 1915,00 ton stali oraz 13 500,00 m3 betonu – tyle materiałów zostanie zużytych do wykonania konstrukcji Vector +
- 172,00 ton stali zbrojeniowej oraz 2 070,00 m3 betonu – tyle materiałów posłużyło do wykonania ściany szczelinowej budynku
- Nawet 600 atmosfer – pod takim roboczym ciśnieniem podawany był strumień zaczynu cementowego podczas realizacji przesłony przeciwwodnej.