Najnowsze artykuły
-
Mieszkanie można wynająć o kilkaset złotych taniej. Solidne spadki cen nawet w Warszawie
Wynajmujący mieszkania mogą liczyć na niższe ceny. W maju, w porównaniu z kwietniem, spadły one średnio o nawet ponad 8 proc. Taniej mieszkanie można wynająć również w stolicy, chociaż tu trend spadkowy rozpoczął się długo przed wybuchem pandemii.
-
Styl eklektyczny, czyli miks różnych mebli, dodatków i kolorów
Eklektyzm to styl, który łączy ze sobą różne, z pozoru niepasujące do siebie elementy. Jego urokiem jest brak ściśle określonych zasad. Dzięki swobodnemu zestawianiu różnorodnych konwencji pozwala uzyskać we wnętrzach ciekawe kompozycje, które będą odzwierciedlać indywidualne gusta domowników.
-
Kątnik domowy i sieciarz jaskiniowy. Największe i najgroźniejsze pająki, jakie spotkasz w domu
Potrafią solidnie przestraszyć, a w skrajnych sytuacjach nawet ukąsić. Największe pająki, jakie można spotkać w polskich domach i mieszkaniach, są całkiem pokaźnych rozmiarów. Kątnik domowy potrafi osiągać ponad 10 centymetów! Inny kąsa niczym osa.
-
Pokolenie Z woli pracę zdalną. 83 proc. badanych chce zostać w domu. Biurowce dalej będą niezbędne
Zdecydowana większość młodych pracowników deklaruje, że jest gotowa dwukrotnie częściej pracować zdalnie. Z badań wśród rodziców wynika jednak, że praca w domu zaburza ich poczucie równowagi. Epidemia koronawirusa może wpłynąć na zmniejszenie popytu na nieruchomości biurowe, masowego porzucania tych powierzchni nie powinniśmy się jednak obawiać.
-
57 procent Polaków odkłada pieniądze na czarną godzinę, jedynie 8 procent zbiera na mieszkanie
Według badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich, na mieszkanie odkłada jedynie osiem procent badanych. Zdecydowana większość nadwyżkę swoich dochodów odkłada na tzw. czarną godzinę. A ponad jedna na dziesięć osób nie wie co zrobić z pieniędzmi.
-
Potrafią zarobić na mieszkaniu 100 proc. Ekspert: 20-30 proc. transakcji flipperów się nie udaje
Szukają okazji, głównie na rynku wtórnym. Płacą gotówką, przez co są w stanie sprzątnąć sprzed nosa okazję niejednemu. O flipperach i ich zarobkach - sięgających nawet 100 proc. wartości nieruchomości - krążą już legendy. Obecna sytuacja na rynku wcale nie musi im jednak sprzyjać.
-
Nosimy o dwa klucze za dużo. Przyszłością jest klucz w smartfonie
Już dawno smartfon przestał być tylko telefonem do wykonywania połączeń i przesyłania wiadomości. Możemy nim robić zdjęcia, płacić w sklepie, służy nam także jako bilet w komunikacji miejskiej czy karta pokładowa na lotnisku. Chętnie wykorzystujemy go do odtwarzania muzyki, świetnie zastąpił też papierowe mapy w podróży. A teraz sprawdza się także jako klucz do domu.
-
Ten wyrok może sprawić, że deweloperzy zaczną budować, gdzie chcą. Warszawa odmówiła zezwolenia i przegrała
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł niesłuszność odmówienia przez radnych budowy jednej z inwestycji. Wyrok może spowodować, że samorządom będzie trudniej chronić przestrzeń przed nadużyciami specustawy mieszkaniowej.
-
Zabytkowy gmach pomalowany bez zezwolenia. "Mówi się, że to przez przyjazd kogoś z PiS"
Zabytkowy budynek w Katowicach, w którym siedzibę ma Sejm Śląski, został częściowo pomalowany - wbrew zaleceniom wojewódzkiego konserwatora. Informator, do którego dotarł "Dziennik Zachodni", twierdzi, że pośpiech w renowacji mógł być podyktowany "przyjazdem kogoś z Prawa i Sprawiedliwości".
-
Nieruchomości znane z polskich filmów. Ten ganek Pawlaka zna cała Polska
Wszyscy je znają z popularnych filmów, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że te wszystkie miejsca istnieją naprawdę. Często mijamy domy, w których rozgrywała się akcja ulubionych filmów: "Seksmisji", "Killera" czy "Dnia Świra". Te miejsca istnieją naprawdę.
-
Gotycka posiadłość w Szkocji na sprzedaż. Cena wywoławcza? Jeden funt
Świat jest pełen atrakcyjnych ofert nieruchomości, trzeba je tylko znaleźć. Najnowszym takim znaleziskiem jest niesamowita posiadłość w stylu gotyckim w Szkocji. Licytacja rozpoczęła się od jednego funta, czyli niecałych pięciu złotych.
-
Alarm - najpopularniejsza ochrona przed wizytą nieproszonych gości
Statystyki policyjne pokazują, że w Polsce z roku na rok coraz częściej dochodzi do kradzieży z włamaniem do prywatnych domów. W 2019 roku takich incydentów zgłoszono aż 71 tys. Część z nas świadomych zagrożenia decyduje się samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia - a najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż alarmu.
-
Przez USA przejdzie fala eksmisji. Osoby czarnoskóre zagrożone prawie dwa razy bardziej
Miliony amerykanów w kwietniu i maju nie były w stanie płacić czynszu, bądź kredytu za mieszkanie. Władze stanowe podjęły decyzję o czasowym zakazie eksmisji, by najemcy nie trafiali na bruk, ale okres ochronny kończy się w lipcu. Liczby pokazują, że dochód tracą częściej osoby czarnoskóre, co może powodować kolejne napięcia na tle rasowym w USA.
-
Rząd ma nowy pomysł na tanie mieszkania. Samorządowcy: Projekt nie rozwiąże problemu
Rząd pracuje nad nową ustawą, która ma zachęcić samorządy do budowania tanich mieszkań na wynajem. Deweloperzy mają otrzymywać grunty, a w zamian oddawać lokale. Władze lokalne nie są jednak nowym pomysłem zachwycone. Zdaniem niektórych w ten sposób problemu braku mieszkań nie uda się załatwić.
-
Trzeba będzie zgłosić, czym się grzeje w domu. Powstaje nowe prawo
Nieważne, czy jest to dom jednorodzinny, szpital czy kościół - zmontowane w nich urządzenia grzewcze mogą trafić pod lupę urzędników. To nowy, proponowany przez Ministerstwo Klimatu, sposób walki ze smogiem.
-
Chcesz mieć dziecko? Dostaniesz pieniądze na mieszkanie - tak to w skrócie działa na Węgrzech
Młodzi Polacy, których nie stać na kupno mieszkania mogą próbować szczęścia w programie Mieszkanie Plus. Niestety, jego efektywność mimo upływających lat nie powala. Tymczasem Węgrzy dają obywatelom pieniądze na własne M. Warunkiem jest jednak posiadanie dzieci. A czasami sama chęć ich posiadania.
-
40 procent dorosłych Polaków mieszka z rodzicami. Jesteśmy w ogonie UE
Pod względem odsetka młodych ludzi mieszkających z rodzicami Polska zajmuje dziewiątą lokatę od końca wśród wszystkich państw UE. 2,4 mln młodych Polaków nie może bądź nie chce zamieszkać samodzielnie. Wśród powodów można wymienić czynniki ekonomiczne, ale również kulturowe.
-
"Pasteloza" brzmi chwytliwe, ale stygmatyzuje. Ekspertka wyjaśnia, skąd wygląd polskich osiedli
Polskie osiedla są często dowodem na to, że bez współpracy z architektem i projektantem modernizacja bloków czy budowa nowych osiedli daje opłakany efekt. Polskie projektowanie przestrzenne od lat cierpi na "pastelozę". Natalia Wielebska ze stowarzyszenia Traffic Design, w rozmowie z Domiporta.pl przyznaje, że to określenie trafnie określające zjawisko, ale zbyt stygmatyzujące.
-
Rząd nie zdąży przed wyborami, ale będzie płacił wstecz. 1500 zł dla wynajmujących po wakacjach
Niektóre osoby, które w wyniku epidemii koronawirusa mają problemy z opłacaniem czynszu, będą mogły liczyć na pomoc. Ministerstwo rozwoju zapewnia, że przepisy, pozwalające przez pół roku pobierać 1500 zł mają zostać zaprezentowane po wakacjach. Świadczenie będzie jednak wypłacane przy spełnieniu warunków. I to może okazać się najsłabszy punkt całego projektu.
-
W Warszawie powstaje budynek pokryty smoczą skórą reagująca na wiatr
Warsaw Unity to kolejny wieżowiec na warszawskiej Woli. Choć bryła budynku nie odbiega od stereotypowej dla tego typu budynku, Warsaw Unit będzie posiadał element, który go wyróżni. To "smocza skóra" na głównej fasadzie budynku.
-
Jak projektować i wznosić budynki przyjazne użytkownikom?
Trendy w budownictwie w najbliższych latach będzie cechować coraz większa świadomość wpływu środowiska na nas i odwrotnie. Zrównoważone budownictwo, energooszczędność oraz zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników staną się najważniejszymi celami dla branży i współczesnych inwestorów.
-
Atrakcyjna cena nie pomogła. Tylko jeden chętny na mieszkanie po Wampirze z Bytowa
Nieruchomości, w których dokonano zbrodni, są często dużo tańsze. Tym razem oferta dotyczy jednak mieszkania, w którym żył jeden z najsłynniejszych polskich morderców. Cena jest atrakcyjna.
-
Kwit mazalny to nie pojęcie z malarstwa. Spotkasz się z nim, gdy bierzesz kredyt
W 270. odcinku teleturnieju "Milionerzy" prowadzący Hubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie dotyczące tzw. kwitu mazalnego. Mimo że do tej pory gracz radził sobie dobrze, na pytaniu za 75 tysięcy złotych nie potrafił wskazać dobrej odpowiedzi. Z tym sformułowaniem spotka się każdy posiadacz kredytu hipotecznego.