Najnowsze artykuły
-
Mała kuchnia w bloku - jak ją urządzić?
Mała kuchnia w bloku to jeden z częstszych problemów, na jakie wszyscy się natykamy podczas aranżowania mieszkania. Kuchnia z reguły stanowi centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, ale musi być też zaprojektowana pod kątem jej praktyczności. Gdy remontujemy niewielkie mieszkanie w bloku, sprytne rozplanowanie kuchni bywa prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak się za to zabrać i jakie triki zastosować, aby odzyskać jak najwięcej miejsca.
-
Usłyszeli o chorobie sąsiadki przez monitoring. RPO: Krzywda polegająca na odczuciu wstydu
Właściciele nieruchomości przed instalacją monitoringu powinni gruntownie sprawdzić, czy kamery nie będą rejestrować zbyt wiele. Może się bowiem okazać, że sąsiedzi obecnością kamer poczują się na tyle dotknięci, by sprawę skierować do sądu. Jeden z takich sąsiedzkich konfliktów jest powodem interwencji RPO.
-
Absurd? Płacą ubezpieczenie od powodzi, chociaż mieszkają na 10. piętrze. "Polisa ma być i już!"
Mieszkasz z dala od rzeki lub jeziora i nie chcesz ubezpieczać się od powodzi? Jeśli twoje mieszkanie jest na kredyt, to bank może wymóc zakup polisy. Jak przedstawiciele sektora tłumaczą swoje wymagania, które wielu mogą się wydać absurdalne?
-
Kuchnia rustykalna - pomysły na wnętrze w wiejskim stylu
Styl rustykalny kojarzy się z wiejskim domem, wakacjami u babci czy działką na mazurach. Przywodzi na myśl wspomnienia wakacji i beztroskie lata dzieciństwa. Jest ciepły, nastrojowy i swojski. Sprawdź, jak uzyskać taki efekt we własnej kuchni. Jakie kolory, meble i akcesoria wybrać, by styl wiejski był efektowny i przytulny?
-
Rolnik dostał mandat za jazdę kombajnem. W obronę wzięli go komisarz UE i RPO
Praca na roli, choć brzmi romantycznie, jest ciężka i bywa prowadzona o różnych porach, gdyż rolnicy są uzależnieni np. od pogody. Mieszkańcy miast przenoszący się na wieś czasami mają o to pretensje. Szczytem absurdu okazało się zawiadomienie policji do rolnika pracującego na kombajnie po 22. W sprawie wypowiedział się nawet RPO.
-
Jak urządzić przedpokój?
Urządzając mieszkanie lub dom zwykle więcej uwagi poświęcamy na aranżację łazienki, kuchni czy salonu, traktując przedpokój nieco po macoszemu. A przecież liczy się pierwsze wrażenie - to właśnie do przedpokoju bądź holu najpierw trafiają goście zaraz po otworzeniu drzwi wejściowych. Warto zatem urządzić przedpokój tak, aby był nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy zarazem.
-
Kuchnia narożna w kształcie litery L - aranżacje wnętrz
Wymarzona kuchnia musi być nie tylko piękna, ale i ergonomiczna. To pomieszczenie, w którym każdy detal powinien być przemyślany, tak aby w trakcie gotowania mieć nad wszystkim pełną kontrolę. Jedną z najpopularniejszych aranżacji jest kuchnia narożna w kształcie litery "L" - układ wygodny, uniwersalny i dający wiele możliwości. Na czym polega ułożenie kuchni w "L"? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Sprawdź!
-
Czarna kuchnia z drewnem - pomysły i inspiracje
Marzy ci się kuchnia inna niż wszystkie? Odważna, nowoczesna i designerska? W takim razie koniecznie sprawdź, czy to nie czerń w kuchni jest tym, czego szukasz. Czarną kuchnię oskarża się o bycie przytłaczającą i trudną do utrzymania w czystości - czy słusznie? Jakie są jej mocne i słabsze strony? Jak ją rozsądnie zaprojektować, aby odwdzięczyła się niepowtarzalnym designem? Podpowiadamy, jak stworzyć piękną i przytulną kuchnię czarno-drewnianą.
-
Jak wygląda tajemniczy ośrodek na Mazurach? Od 16 lat nie zameldował się w nim żaden turysta
Pośrodku Mazur aktywiści działający na rzecz rozwoju Warszawy odkryli tajemniczy ośrodek. Składający się z 33 domków obiekt należy do stolicy. Od ponad dekady nie zameldował tu się jednak żaden turysta. To może się jednak zmienić. - Odremontujmy go i przeznaczmy na darmowe wakacje dla warszawskich dzieciaków - proponują odkrywcy ośrodka.
-
Świat reaguje, by branża nieruchomości nie zatonęła i przynosi to efekt. A my?
Kolejne rządy reagują na efekty gospodarczego lockdownu z przełomu marca i kwietnia. By nie stracić zupełnie gospodarczego impetu, kraje starają się stymulować branże nieruchomości na różne sposoby. A Polska? Rząd milczy od dłuższego czasu.
-
Dom Zenka Martyniuka z zewnątrz zaskakuje skromnością. Trudno uwierzyć, że tutaj mieszka król disco polo
Zenon Martyniuk to legenda polskiej sceny disco-polo. Nie bez przesady jest nazywany jej królem. Artysta posiada ogromny majątek, np. wyprawił jedynemu synowi wesele za milion złotych. A jak mieszka?
-
Piekło zamarzło. Ceny czynszów na Manhattanie spadły o 10 procent
Są takie miejsca na świecie, które nawet w czasach poprzedniego kryzysu pod względem wysokości czynszu bądź liczby dostępnych mieszkań nie schodziły poniżej określonego poziomu. Do tego grona należał Nowy Jork. Należał, bo sytuacja zmieniła się diametralnie.
-
Stare książeczki z PRL-u znów mogą się opłacić. Rząd pozwolił, by łatwiej je spieniężać
Setki tysięcy Polaków może zyskać możliwość łatwiejszego korzystania ze swoich oszczędności. Chodzi o tych, którzy w szufladach wciąż mają książeczki mieszkaniowe, jeden z najpopularniejszych sposobów oszczędzania w późnym PRL-u.
-
Właściciele nieruchomości na wynajem po tym ciosie mogą się nie podnieść. Studia nadal zdalnie
Studenci to jeden z filarów rynku nieruchomości. Wiele wskazuje jednak, że ciężka sytuacja tych, którzy kupili mieszkania na wynajem, może się utrzymać. Część uczelni w nowym roku akademickim wciąż zamierza bowiem zajęcia prowadzić zdalnie, inne wciąż się wahają.
-
750 zł za pokój, który kiedyś w połowie był balkonem? "Patologii mieszkaniowej ciąg dalszy"
Właściciele nieruchomości czasami robią naprawdę wiele, by na małej powierzchni mieszkania zmieścić jak największą liczbę pokoi i lokatorów. Zdarza się, że prowadzi to do niecodziennych sytuacji. W mediach społecznościowych krąży zdjęcie pokoju do wynajęcia, który kiedyś, w części, był prawdopodobnie balkonem. Kosztuje sporo.
-
Jak urządzić łazienkę?
Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, którego urządzenie jest dość drogie. I nie dotyczy to tylko materiałów i sprzętów, które będą tu zastosowane. Kosztowna jest także sama robocizna, a co więcej - na dobrych fachowców czeka się długo. Podpowiadamy zatem jak urządzić łazienkę funkcjonalną i ładną, która będzie nam służyć przez wiele lat.
-
Konieczny na ustach architektonicznego świata. Jego projekt walczy o międzynarodową nagrodę
Dom Kwadrantowy zaprojektowany przez Roberta Koniecznego powalczy o miano najlepszego "miejskiego domu" na świecie w rankingu przygotowanym przez słynny serwis Dezeen. To jedyny zakwalifikowany polski projekt w konkursie.
-
Miliony młodych Polaków wciąż mieszkają z rodzicami. Gonimy Włochy i Grecję
Blisko 44 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat, czyli 2,4 mln młodych Polaków, wciąż mieszka z rodzicami. Odsetek ten jest jednym z najgorszych wyników w Europie.
-
Tu mieszkał książkowy James Bond. Teraz można wynająć jego mieszkanie
Cały pion i pięć sypialni. Tak mógł mieszkać tylko James Bond. Teraz jego mieszkanie można wynająć, ale cena nie należy do niskich. Za apartament słynnego agenta przyjdzie gościom zapłacić 3250 funtów za tydzień, czyli prawie 16 tys. zł.
-
Ceny mieszkań znowu zaczęły rosnąć. Gdzie są wyrokowane przez klientów spadki?
Gdy ogłoszono lockdown na przełomie marca i kwietnia, wielu ekspertów wieszczyło ogromne spadki cen mieszkań. Te na parę tygodni stanęły w miejscu, by teraz zacząć z powrotem rosnąć.
-
Prowadzisz działalność w domu? Możesz zapłacić wyższy podatek
Prowadzenie działalności we własnym mieszkaniu ma swoje plusy. Można część wydatków zaliczyć do kosztów utrzymania przychodu. Warto jednak pamiętać, że w niektórych sytuacjach takie działanie będzie wiązało się z wyższym podatkiem.
-
Nowy zabytek w stolicy. Dziennie mijają go tysiące warszawiaków
Stolica wzbogaciła się w ostatnich dniach o nowy zabytek wpisany do rejestru. Każdego dnia korzysta z niego od 14 do nawet 18 tysięcy osób. Ile osób go mija, trudno nawet oszacować. O jaki budynek chodzi? To słynny warszawski naleśnik.
-
Otis z Asteriksa i Obeliksa to nie przypadkowe imię. Tak nazywał się wynalazca windy
"Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra" to jedna z najsłynniejszych francuskich komedii. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że drugoplanowa postać - Otis bierze swój rodowód od naprawdę istniejącego wynalazcy, uznawanego za ojca windy.