Wybrano projekt muralu na budynek Racławicka 7

Wybrano projekt muralu artystycznego na zachodnią ścianę inwestycji Racławicka 7, która osiągnęła w kwietniu kamień milowy w postaci stanu surowego zamkniętego. Oznacza to możliwość kontynuowania prac nad elewacją budynku, w tym nad muralem, który powstanie do końca maja - podaje agencja Newseria. 

Konkursowa inicjatywa firmy Syrena Invest miała na celu podkreślenie dziejów dzielnicy Stary Mokotów i bohaterskich ludzkich historii na kameralnej inwestycji, która wkomponowuje się w istniejącą zabudowę ulicy Racławickiej. Interdyscyplinarne Jury wybrało projekt Bartosza Podlewskiego z Bakcyl Studio. W sposób symboliczny przedstawia on wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego, której dolna część sylwetki nawiązuje kształtem do dzielnicy Mokotów.

Murale jako część miasta

Murale urozmaicają architekturę przestrzeni miejskiej, stanowią punkty odniesienia w topografii miast, pełnią też często charakter edukacyjny, szczególnie, gdy nawiązują do historii miejsca, w którym powstają.

 

Jak podkreśla Marta Brize, architektka z pracowni ES-PRO Mariusz Szpotowicz, konkursowemu Jury  zależało, aby prace wpisały się w estetykę projektowanego budynku, dlatego zostały zadane kryteria dotyczące kolorystyki muralu nawiązujące do dobranych tynków szlachetnych elewacji.

 

– Kluczowe było też niebanalne przedstawienie tematu i dobra kompozycja, która wpisze się w geometrię ściany. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy i wzięcia pod uwagę wielu perspektyw. Łączenie wiedzy i doświadczenia przedstawicieli różnych zawodów i branż podczas obrad było cennym elementem i miało duży wpływ na to, co wniesie do przestrzeni miejskiej finalna wersja projektu. Mamy nadzieję na więcej tego typu inicjatyw – podsumowuje Marta Brize.

 

Z kolei Zuzanna Gołębiewska, dyrektor zarządzająca Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, do której należy Syrena Invest, zwraca uwagę na element wspierania relacji i wzajemnego poznawania się polsko-hiszpańskiej społeczności, co wpisuje się w ideę działania Izby.

 

– Bardzo pozytywnie oceniam inicjatywę powstania muralu i jego tematyki. Zaproszenie do udziału w konkursie wniosło dodatkowy element popularyzowania wiedzy o Powstaniu Warszawskim, jakże istotny w obliczu nadchodzącej jego 80. rocznicy. Moim zdaniem wybrany projekt w sposób subtelny i elegancki oddaje hołd bohaterskim sanitariuszkom Mokotowa – dodaje Zuzanna Gołębiewska.

Racławicka 7

Zakończenie najnowszej inwestycji firmy Syrena Invest – Racławicka 7 zaplanowane jest na listopad br. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

'

– Racławicka 7 to inwestycja o najwyższej jakości pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. Uważam, że rolą deweloperów jest kreowanie takiej oferty mieszkaniowej, która uwzględnia nie tylko potrzeby klientów, ale również aspekty ważne dla lokalnych społeczności i dziedzictwa kulturowego miejsca. Właśnie dlatego postanowiliśmy oddać hołd bohaterkom Warszawy – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

 

Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem, aktualnie trwają prace nad elewacją i wewnątrz budynku. Kolejnym kluczowym etapem będzie zakończenie elewacji, w tym stworzenie muralu. Konkurs na projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego. 

Deweloper kontynuuje przygotowanie kolejnych kameralnych projektów w Warszawie. Najbliższy, w którym powstanie 49 mieszkań, jest na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Zlokalizowany będzie przy ulicy Siennickiej 29 na Grochowie. To autentyczna i bogata w tradycje część Warszawy, w której z pewnością znajdzie się przestrzeń do promowania i wspierania jej wyjątkowego charakteru.