Do programu Mieszkanie Plus dołączył Przemyśl. Na dwóch sąsiadujących ze sobą działkach miejskich może powstać 150 mieszkań.
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie inwestycji odbyło się 6 grudnia 2017 r. w Rzeszowie podczas konferencji na temat programu Mieszkanie Plus. List intencyjny podpisali: pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala.
Cena przyszłych lokali ma zostać ustalona odgórnie i nie mają być wysokie. Partnerem KZN są samorządy, bo to do urzędów gmin najczęściej zgłaszają się ludzie potrzebujący dostępnych cenowo mieszkań. Powstanie takich mieszkań na wynajem z opcją docelowego wykupu to element Narodowego Programu Mieszkaniowego i pakietu Mieszkanie Plus.
Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) zawarł od 11 września 2017 już 41 porozumień z gminami w całej Polsce. Największą liczbę mieszkań przewiduje porozumienie z Legnicą (665), Kielcami (155), Kuźnią Raciborską (150), Świnoujściem (130), Łomżą (115) i Zieloną Górą (100).
Samorządy, które zadeklarowały od kilkunastu do kilkudziesięciu mieszkań w programie Mieszkanie Plus z KZN to: Barwice, Białogard, Biały Bór, Chojna, Choszczno, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Głowno, Goleniów, Gościno, Hajnówka, Jaworzyna Śląska, Kalisz Pomorski, Kudowa Zdrój, Mirosławiec, Myślibórz, Pcim, Pełczyce, Pieńsk, Polanów, Połczyn Zdrój, Radwanice, Skawina, Sławno, Stepnica, Strzelin, Suchań, Szerzyny, Trzebnica, Tychowo, Ujsoły, Walim, Węgorzyno, Zakliczyn i Zgorzelec.
Samorządy wskazują w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.
Źródło: mib.gov.pl