Robin Falck projektant z Finlandii zaproponował nową wersję domku letniskowego typu A-Frame, znanego w Polsce pod nazwą "Brda". Domek, według planu ma być wykonany z ekologicznych materiałów oraz być przenośny.
Projekt zeroemisyjnego domku letniskowego, który łatwo przenieść (jak na standardy budynku) został ukryty pod nazwą "Nolla" - co po finlandzku znaczy "zero". Biwakowanie i spędzanie czasu w licznych parkach narodowych są w Finlandii bardzo popularne, ale nie zawsze bez wpływu na środowisko.
Budowa kolejnych ośrodków turystycznych narusza delikatne piękno natury, dlatego lokalny projektant Robin Falck wraz z firmą Neste przygotowali projekt domku, który można łatwo przetransportować, nie wymaga skomplikowanych robót ziemnych i jest ponadto ekologiczny.
Według założeń, Nolla to modułowa kabina o powierzchni 9 metrów kwadratowych, wykonana ze sklejki i innowacyjnego laminowanego forniru. Może być pakowany w paczki, łatwo transportowany i rozkładany bez pomocy dodatkowego ciężkiego sprzętu takiego jak dźwigi. Nie wymaga również prac ziemnych np. wykonania płyty fundamentowej.
Konstrukcja budynku jest wykonana głównie z drewna (czyli z wymienionych wcześniej fornirów i sklejki), na jego ścianach zewnętrznych, które są jednocześnie dachem, zamontowane są panele słoneczne napędzające dwie lampki wewnątrz oraz kontakt, np. do ładowania telefonu.
W środku ma znajdować się również łóżko z pościelą z naturalnych włókien z kolekcji Stockmanna, mały drewniany stolik oraz niewielki piecyk marki Wallas przewidziany do gotowania i ogrzewania pomieszczenia.
Prototypowy domek już istnieje i znajduje się na wyspie Vallisaari, około 20 minut promem od centrum Helsinek. We wrześniu był dostępny w ofercie serwisu AirBnB.
Jego twórca, zapowiedział, że udostępni plany budowy za niewielką opłatą. Według autora projektu, domek można wykonać nawet samemu, z resztek budowlanych takich jak forniry czy deski podłogowe.
Bryła budynku zaprojektowanego przez Falck'a przypomina kształtem budynki A-Frame. Początek mody na domki typu Brda można datować na 1957 rok. Konstrukcje zaczęły powstawać na pełną skalę w latach 60. i 70. w licznych ośrodkach wczasowych, stając się ozdobą ośrodków nadzorowanych przez PTTK.
W okresie rządów Edwarda Gierka wprowadzono możliwość zakupu domków Brda przez odbiorców prywatnych. Jego relatywnie nieduża cena sprawiły, że Brdy zaczęły się pojawiać na prywatnych posesjach oraz na działkach. Dzięki swojej budowie mogły być stawiane nawet na niewielkich parcelach.